تازه ها

پربیننده ترین

1398-07-27 12:48
کد مطلب: 82917
معاون وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان گفت: پیگیری شهرک صنعتی مشترک در منطقه مرزی فصل جدیدی در ارتباط بین دو کشور ایران و آذربایجان ایجاد می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، شاهین مصطفی اف، صبح امروز در دیدار با استاندار اردبیل در گمرک بیله سوار اظهار داشت: ایجاد شهرک صنعتی مشترک روابط بین ایران و آذربایجان را افزایش می دهد و ایران با سرعت بیشتری به سمت توسعه حرکت می کند که برای جمهوری آذربایجان بسیار مفید است.

وی با بیان اینکه با ایجاد این شهرک فضای جدیدی بین دو طرف ایجاد می شود ،افزود: آذربایجان به عنوان یک کشور دوست و همسایه برای گام برداشتن ایران در مسیر توسعه و پیشرفت هرکاری لازم باشد انجام می دهد.

مصطفی اف با اشاره به نمونه های موفق همکاری صنعتی آذربایجان با ایران ، گفت: نمونه ی این همکاری ها تولید خودرو مشترک ایران و آذربایجان در منطقه صنعتی نفت چاله بوده که در بازار آذربایجان به وفور دیده می شود.

وی افزود: در حوزه های مختلف صنعتی طرح های زیادی برای همکاری روی میز است و برای مذاکره دو طرفه در حال پیگیری است.

وی با تاکید بر این که کارهای صنعتی و تعامل دو کشور افزایش می یابد، گفت: ما با ایران برادر هستیم و انجام فعالیت های مختلف مشترک به هیچ دولت دیگری ارتباط ندارد‌.

مصطفی اف تصریح کرد: این سفرها اولین نخواهد بود و قطعا مراوده های طرفین برای انجام کارهای بزرگ دوام خواهد داشت.

عباس تابش، معاون وزیر صمت نیز پیگیری مراودات اقتصادی و صنعتی را به نفع هر دو کشور دانست و گفت: این پیگیری ها به دوام و تعامل بیشتر دو کشور دوست و همسایه می انجامد.

وی اظهار امیدواری کرد: با این نشست ها هر دو کشور سود می برد و ایجادشهرک صنعتی باعث سرمایه گذاری های کلان توسط سرمایه گذاران دو کشور شده و دو کشور دوست و همسایه از ظرفیت های صنعتی و نیروی انسانی همدیگر بهره مند می شوند‌.

گفتنی است اکبر بهنام جو استاندار اردبیل به همراه عباس تابش معاون وزیر صمت و رضا کریمی رییس مجمع نمایندگان استان با شاهین مصطفی یف؛ معاون وزیر اقتصاد آذربایجان جهت مکان یابی شهرک صنعتی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان در گمرک بیله سوار دیدار و گفتگو کردند.

 

انتهای پیام/آ

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.