تازه ها

پربیننده ترین

1398-08-20 08:33
کد مطلب: 83130
استاندار اردبیل گفت: معدن استان در مسیر توسعه حرکت می کند و امید می رود با فعال شدن صنایع تبدیلی و فرادستی این بخش میزان اشتغالزایی در بخش معدن افزایش یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اکبر بهنام جو شامگاه روز یکشنبه در جلسه بررسی پهنه های معدنی استان اردبیل،اظهار داشت: معدن استان در مسیر توسعه حرکت می کند و امید می رود با فعال شدن صنایع تبدیلی و فرادستی این بخش میزان اشتغالزایی در بخش معدن افزایش یابد.

وی افزود: این شرکت ها در شهرستان مشگین شهر مطالعات خود را به پایان رسانده و در مرحله برداشت محصولات برای تولید کنسانتره و کاتد مس و طلا هستند.

استاندار اردبیل گفت: هفته گذشته شرکت ممرادکو با سرمایه گذاری 100 میلیارد تومان در شهرستان مشگین شهر فعالیت خود را آغاز کرده و در فاز اول با ظرفیت تولید سه هزار و 500 تن برای 100 نفر اشتغالزایی دارد.

بهنام جو ادامه داد : هم اکنون نیز شرکت سرزمین جلگه های آسمانی نیز با ظرفیت تولید 13 میلیون تن ماده معدنی و 2 تن طلا در سال مقدمات ایجاد شهرک صنعتی خصوصی را آغاز کرده است.

وی با اشاره به اینکه شرکت سرزمین جلگه های آسمانی در یک برنامه سه ساله تولیدات خود را به 13 میلیون تن با اشتغالزایی برای پنج هزار نفر می رساند، بیان کرد: فاز اول فعالیت های این شرکت با پیش بینی تولید یک میلیون تن فرآورده معدنی ، 100 کیلو طلا و 500 نفر اشتغالزایی تا یکسال آینده در مشگین شهر آغاز می شود.

استاندار اردبیل افزود: در یک برنامه سه ساله شرکت سرزمین جلگه های آسمانی تولیدات خود را به 13 میلیون تن با اشتغالزایی برای پنج هزار نفر می رساند.

وی با بیان اینکه میزان سرمایه گذاری این شرکت 700 میلیون دلار است، افزود:دستگاه های اجرایی مرتبط نیز همکاری مثبتی با این شرکت ها داشته و در راستای راه اندازی شهرک صنعتی خصوصی ویژه اکتشاف معدن مجوزهای لازم را در کمترین زمان ممکن صادر می کنند.

بهنام جو تصریح کرد: مواد خام اکتشاف شده در استان در داخل استان فراآوری می شود و در این راستا تلاش می کنیم سرمایه گذاران واجد شرایط برای راه اندازی صنایع فرادستی را به استان جذب کنیم.

 

انتهای پیام/آ

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.