تازه ها

پربیننده ترین

1398-08-20 13:33
کد مطلب: 83134
چند ماه پیش بود که فدراسیون جهانی وزنه‌برداری با درخواست ایران مبنی بر حضور کیانوش رستمی و سعید علی حسینی در مسابقات گزینشی سوئیس را رد و مانع حضور این دو وزنه بردار قهرمان ایرانی به المپیک ۲۰۲۰ شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، چند ماه پیش بود که فدراسیون جهانی وزنه‌برداری با درخواست ایران مبنی بر حضور کیانوش رستمی و سعید علی حسینی در مسابقات گزینشی سوئیس را رد و مانع حضور این دو وزنه بردار قهرمان ایرانی به  المپیک ۲۰۲۰ شد.

تاماش آیان رئیس فدراسیون وزنه برداری جهان با رد حضور سعید علی حسینی به دنبال حضور در مسابقات گزینشی المپیک سوییس به این دلیل که مهلت ثبت‌نام به پایان رسیده بود امکان حضور این دو وزنه‌بردار در مسابقات سوئیس را قبول نکرد.

 بر همین اساس کمیته ملی المپیک با ارسال نامه‌ و پیگیری های مکرر به فدراسیون جهانی وزنه‌برداری خواستار حضور سعید علی حسینی  و کیانوش رستمی در مسابقات گزینشی المپیک سوئییس شد که بازهم این تاماش آیان بود که پاسخ ایران را رد کرده و البته درخواست ایران را به صراحت قبول نکرد.

بنابر این دیگر حضور سعید علی حسینی در المپیک ۲۰۲۰ غیر ممکن و او در دوره دوم مسابقات گزینشی المپیک نیز دیگر در هیچ مسابقه‌ای نمی توانست شرکت کند و طبق قوانین فدراسیون جهانی شانس حضور در المپیک را از دست داده بود، که امروز با انتشار اخباری از سوی ایشان مطلع شدیم که سعید علی حسینی برای همیشه از این دوره از رقابت های قهرمانی وزنه برداری خداحافظی کرده است.

سعید علی حسینی وزنه بردار فوق سنگین اردبیلی پس از اینکه حضور در المپیک را از دست داد، به صورت رسمی با دنیای قهرمانی خداحافظی کرد تا بر همین اساس هم اعتراض خود را به دنیا و مسئولان ذی ربط اعلام کند.

 علی حسینی با حضور در فدراسیون وزنه برداری نامه بازنشستگی خود را امضا کرد و به صورت رسمی با دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.

 این وزنه بردار پس از پایان محرومیت ۸ ساله ای که داشت توانست نقره قهرمانی جهان۲۰۱۷ و نقره بازی های آسیایی۲۰۱۸  را بگیرد اما به دلیل شرکت نکردن در مسابقات گزینشی المپیک، شانس حضور در المپیک را از دست داد.

به این ترتیب فدراسیون  ایران باید به اطلاع فدراسیون جهانی وزنه برداری برساند که علی حسینی  رسما بازنشسته شده تا این وزنه بردار از لیست آنتی دوپینگ خارج شود.

انتهای پیام/ ه

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.