تازه ها

پربیننده ترین

1398-09-11 16:10
کد مطلب: 83351
رئیس کل دادگستری استان اردبیل با انتقاد از برخی سازمان‌ها و دستگاه‌های تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز گفت: متاسفانه برخی از این سازمان‌ها و نهادها از این روحیه و تفکر بسیجی فاصله گرفته اند و این فاصله گرفتن خود موجب بسیاری از مشکلات در کشور شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،مراسم قشر بسیج حقوقدانان اردبیل با حضور رئیس کل دادگستری استان، فرمانده سپاه استان و جمعی از حقوقدانان بسیجی ظهر امروز در محل دادگستری استان اردبیل برگزار شد.
ناصر عتباتی در این مراسم ضمن تبریک روز بسیج حقوقدانان گفت:یکی از عوامل اصلی موفقیت حقوقدانان اشرافیت بر موضوعات در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است. لذا زمانی که این علم و اشرافیت با تفکر و روحیه بسیجی همراه باشد، سدی محکم در برابر هجوم دشمنان و کلید اصلی موفقیت و پیشرفت کشور خواهد بود.

وی با انتقاد از برخی سازمان‌ها و دستگاه‌های تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز گفت: متاسفانه برخی از این سازمان‌ها و نهادها از این روحیه و تفکر بسیجی فاصله گرفته اند و این فاصله گرفتن خود موجب بسیاری از مشکلات در کشور شده است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت:دستگاه قضایی استان بر اساس همین رویکرد، اقدامات بسیار مطلوبی در حوزه حمایت از تولید و اشتغال داشته است به طوری که با تلاش‌های صورت گرفته با همکاری سایر دستگاهها و نهادها توانسته است ۲۴ واحد تولیدی غیر فعال را با حمایت های قضایی خود دوباره فعال نماید که کارخانه ذوب آهن اردبیل یکی از بزرگترین و مهمترین آن است.

وی تصریح کرد:نقش بسیج در سالم سازی مراودات اجتماعی بسیار مهم است لذا فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از مولفه های سالم سازی مراودات اجتماعی در جامعه باید با اثر گذاری قشر بسیج به نحو مطلوب گسترش یابد.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه با قدردانی از عملکرد سازمان بسیج حقوقدانان طرح یک مسجد یک حقوقدان را از طرح‌های بسیار مهم در روشنگری، آگاهی دهی و افزایش اطلاعات حقوقی مردم عنوان کرد وگفت: این طرح می‌تواند ضمن افزایش سرمایه های اجتماعی به ویژه در مناطق کم برخوردار و محروم به کاهش میزان ورودی پرونده ها در محاکم قضایی کمک کند.

استفاده از ظرفیت کمیته صلح و سازش به منظور ترویج فرهنگ گذشت و ایثار در جامعه و فعالیت‌های اقناعی و پرهیز از اقدامات منفعلانه از دیگر تاکیدات رئیس کل دادگستری استان در این مراسم بود.

 

انتهای پیام/م

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.