تازه ها

پربیننده ترین

1398-09-19 19:16
کد مطلب: 83437
توسط سرباران گمنام امام زمان(عج) اداره اطلاعات اردبیل؛
اعضای دو فرقه نوظهور در اردبیل دستگیر شدند
با تلاش وپیگیریهای اداره کل اطلاعات استان اردبیل،دونمونه از فرقه های نوظهور در استان اردبیل مورد شناسایی وبرخورد قرارگرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،فرقه های نوظهور مختلف داخلی و یا وارداتی با هدف قرار دادن اعتقادات وباورهای مذهبی مردم ، مسیر زندگی وسرنوشت عده ای ناآگاه را منحرف کرده ،آنها رابه دام انداخته وبه لبه پرتگاه می کشانند.

اخیرا با تلاش وپیگیریهای اداره کل اطلاعات استان اردبیل،دونمونه از این فرقه های نوظهور در این استان مورد شناسایی وبرخورد قرارگرفته است

ناصر عتباتی، به خبرنگار ما گفت: افرادی با سوء استفاده از عقاید وافکار شهروندان مخصوصا افراد ناآگاه وکم اطلاع در مباحث عقیدتی و با باب کردن یکسری مفاهیم جدید و عرفان های کاذب و نوظهور که هیچ گونه مبنای عقلی ، شرعی و قانونی ندارد، ضمن امیدوارکردن افراد به امور واهی وخلاف واقع اقدام به سوء استفاده های مالی وکسب مال نامشروع از این طریق نمودند.

وی افزود:با صدور دستورات قضایی و رصدهای انجام شده مشخص شد این گروه با جذب تعدادی از شهروندان وبرگزاری دوره های آموزشی اقدام به گمراه  نمودن افراد واشخاص می کردند.
رئیس دادگستری استان اردبیل اظهار داشت:عوامل وافراد این فعالیت غیرقانونی شناسایی ودر بازرسی های صورت گرفته حجم قابل توجهی از اسناد و مدارک و وسایلی که برای مقاصد خود استفاده می کردند کشف وتوقیف شد ومتهمین در بازجویی ها اکثر اقدامات غیرقانونی خود را قبول کردند و روند پیگیری های قضایی در حال انجام است.

وی  با بیان اینکه لازم است خانوده ها با هوشیاری مضاعف نظارت وکنترل کافی بر رفتار و اعمال فرزندان خود داشته باشند افزود:  نهادها آموزشی و فرهنگی نیز باید خطرات فعالیت های اینچنینی وسوء استفاده هایی که احتمال دارد در این زمینه صورت گیرد به صورت صریح وشفاف در اختیار شهروندان وجوانان قرار  دهند.

 

انتهای پیام/م

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.