تازه ها

پربیننده ترین

1398-09-23 08:37
کد مطلب: 83462
عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: اگرچه عدم تحقق درآمدهای نفتی را داشتیم اما دولت همچنان ارز 4200 تومانی را در اختیار برخی از واردکنندگان نظیر واردکنندگان دارو و برخی از مواد اولیه قرار داده است و بخش های ضروری از ارز 4200 تومانی استفاده کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،مهرداد بائوج لاهوتی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفتگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص انحراف دولت از بودجه و آماده سازی بودجه سال جدید اظهار داشت: بودجه دولت باید 15 آذر به مجلس برسد و قطعاً دولت باید این روزها نگارش بودجه را در دستور کار خود قرار بدهد.

وی در خصوص انحراف از بودجه مصوب مجلس در سال جاری هم اظهار داشت: دولت گزارش های سه ماهه را به مجلس ارائه کرده است اما به خاطر عدم تحقق درآمدهای نفتی انحراف بودجه وجود داشته است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به لزوم افزایش درآمدهای مالیاتی برای جبران کسری بودجه عنوان کرد: درآمدهای مالیاتی در سال جاری به خاطر عدم تحقق بودجه نفتی به طور کامل محقق شد و متناسب با درآمدهای نفتی و مالیاتی، سایر هزینه های کشور نظیر هزینه‌های عمرانی و ... در حال پرداخت است.

بائوج لاهوتی در خصوص تحقق درآمدهای مالیاتی هم گفت: تجربه ثابت کرده است که در 6 ماه دوم میزان وصول درآمدهای مالیاتی بسیار بیشتر است؛ اما در سال جاری آنچه که برای درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده بود، توسط دولت اخذ شده است.

وی در خصوص 14 میلیارد دلار یارانه کالاهای اساسی و نحوه اختصاص آن هم بیان داشت: 14 میلیارد دلار در گرو تحقق 33 میلیارد دلار درآمد نفتی بود که این رقم محقق نشد؛ اگر این رقم محقق می شد به کسر 20 درصد دولت، 21 میلیارد دلار برای دولت باقی می ماند که قرار شد از این 21 میلیارد دلار، رقم 14 میلیارد دلار به صورت یارانه به کالاهای اساسی اختصاص پیدا کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در پایان تصریح کرد: اگرچه عدم تحقق درآمدهای نفتی را داشتیم اما دولت همچنان ارز 4200 تومانی را در اختیار برخی از واردکنندگان نظیر واردکنندگان دارو و برخی از مواد اولیه قرار داده است و بخش های ضروری از ارز 4200 تومانی استفاده کرده اند.

انتهای پیام/م

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.