تازه ها

پربیننده ترین

1398-11-19 08:37
کد مطلب: 84175
استاندار اردبیل گفت: با ایجاد زیرساخت های لازم و وجود آب گرم های متعدد در مشکین شهر این شهرستان به قطب گردشگری در استان اردبیل تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،اکبر بهنام جو در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان مشکین شهر اظهار داشت: حضور مدیران دستگاه های اجرایی در این شهرستان به منظور پیگیری مصوبات قبلی و روند توسعه اجرایی طرح های انجام می شود.

وی با تاکید بر اینکه مشکین شهر در مسیر توسعه گام بر می دارد، افزود: سند آمایش استانی در اسفند ماه تصویب می شود که می توان در راستای گردشگری تصمیمات خوبی را اتخاذ کرد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه ۹۰درصد مصوبات جلسات گذشته عملی شده است، گفت: زیرساخت های اصلی به عنوان برنامه راهبردی و نقشه راه مورد توجه قرار گرفته و بخش خصوصی در حوزه سرمایه گذاری احساس امنیت می کند.

بهنام جو از اجرای پایاب سد سبلان خبر داد و افزود: اجرای پایاب سد سبلان با ۶۰ میلیارد تومان بصورت فاینانس تامین اعتبار شده و یک ماه آینده عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

وی افتتاح همزمان پایاب و سد احمد بیگلو را در سفر ریاست جمهوری یادآور شد و گفت: بخش عظیمی از مشکلات روستاهای تحت پوشش این سد از لحاظ نیاز آبی مرتفع می شود.

استاندار اردبیل با بیان اینکه پروژه های بزرگی از جمله کارخانه کامیون سازی حدید مبتکران با سرمایه گذاری بخش خصوصی در سفر رییس جمهور افتاح شد اظهار کرد:در حال حاضر بیش از۲۴۰ نفر در این شرکت مشغول به کار هستند و به گفته سرمایه گذار بیش از۵۰۰نفر در فاز اول مشغول به کار خواهند شد. 

وی ادامه داد: با شرایط حاکم اقتصادی سرمایه گذاری در این شهرستان کم نظیر بوده و در فازهای بعدی این کارخانه صنعتی نزدیک ۶هزار نفر مشغول خواهند شد.

بهنام جو با اشاره به اینکه ۸میلیارد و ۵۰۰هزارمیلیون تومان از منابع مختلف برای گردشگری این شهرستان اختصاص داده شده گفت: باید طرح هایی که به آب کمتری نیاز داشته باشد در سراسر استان بخصوص مشکین شهر مورد توجه قرار گیرد که حوزه گردشگری نسبت به سایر بخش ها کمترین میزان اب را نیاز دارد.

وی افزود: در مورد آبرسانی به۲۰۴ روستا دو مجتمع آبرسانی در این شهرستان احداث شده و با تامین اعتبار خوبی که انجام شده در اوایل اسفندماه روند واگذاری به پیمانکار از سر گرفته می شود.

استاندار اردبیل راه اندازی پهنه های معدنی در این شهرستان را یاد آور شد و تصریح کرد: خوشبختانه سرمایه گذاری های خوبی در بخش معادن طلا، مس، کنسانتره انجام شده و برای اشتغال زایی بسیار حایز اهمیت است.

 

انتهای پیام/آ

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.