تازه ها

پربیننده ترین

مسئول انجمن شعر بسیج هنرمندان اردبیل خبرداد؛
کتاب«عقیق سرخ سلیمانی»در اردبیل رونمایی می شود
مسئول انجمن شعر بسیج هنرمندان استان اردبیل از رونمایی کتاب «عقیق سرخ سلیمانی»همزمان با اربعین فرمانده جبهه مقاومت در اردبیل خبرداد و گفت: این کتاب نخستین مجموعه اشعار در رثای سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است که از 149شاعر کشور جمع آوری شده است.

سیدسعید اطهرنیاری مسئول انجمن شعر بسیچ هنرمندان استان اردبیل در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،از رونمایی کتاب «عقیق سرخ سلیمانی» همزمان با اربعین سردار دلها، حاج قاسم سلیمانی فرمانده جبهه مقاومت در اردبیل خبرداد و گفت: این کتاب نخستین مجموعه اشعاری است که در رثای سردار بزرگ جهان اسلام و مدافعان حرم از سراسر کشور گردآوری و منتشر شده است.

وی با بیان اینکه در کتاب «عقیق سرخ سلیمانی» در مجموع از آثار 149 شاعر از 28 استان کشور استفاده شده است، گفت: این کتاب نفیس که در 300 صفحه منتشر شده است، بیست و سوم بهمن ماه همزمان با اربعین فرمانده جبهه مقاومت و با حضور سردار بابازاده فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) و  شاعران برجسته کشور در مجموعه نگارخانه خطایی اردبیلی رونمایی خواهد شد.

اطهر نیاری به چگونگی گردآوری آثار شاعران کشوری در این خصوص نیز اشاره کرد و گفت: همزمان با ایام تشییع میلیونی پیکر مطهر حاج قاسم سلیمانی در سراسر کشور و شعر خوانی خودجوش شاعران در محافل سوگواری فرمانده جبهه مقاومت، فراخوان گردآوری آثار نیز به انجمن های شعر بسیج هنرمندان در سراسر کشور ارسال شد که با اقبال بی نظیر شعرا مواجه شد و طی مدت زمان کوتاهی حجم بالایی از آثار به دبیرخانه ارسال شد که در نهایت پس از بازبینی نهایی نخستین کتاب در 300 صفحه آماده چاپ شد.

وی با بیان اینکه در جلد اول این کتاب از مجموعه آثار 149 شاعر کشوری که 46 شاعر اردبیلی هستند استفاده شده است، گفت: بقیه آثار در جلد دوم منتشر خواهد شد.

 

انتهای پیام/ج

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.