تازه ها

پربیننده ترین

1399-03-06 21:49
کد مطلب: 85417
مدیرجهاد کشاورزی پارس آباد خبرداد:
برداشت بیش از 600 تن محصول باقلا در پارس آباد
نطیفی مدیرجهاد کشاورزی پارس آباد از آغاز برداشت محصول باقلا برای اولین بار در این شهرستان خبرداد و گفت: با توجه به بارندگی های اخیر، پیش بینی می شود بیش از 600 تن از این محصول برداشت شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، علی نظیفی مدیرجهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد عصر امروز در جمع خبرنگاران از آغاز برداشت محصول باقلا در این شهرستان خبرداد و گفت: به لطف بارندگی های اخیر تاکنون از هر هکتار 6 تن محصول باقلا برداشت شده است که پیش بینی می شود بیش از 600 تن محصول باقلا که برای اولین بار در پاس آباد کشت شده است، برداشت شود.

وی از محصول باقلا به عنوان محصول چند کاربردی نام برد و گفت: زمین هایی که این محصول کشت شده است در ادامه عملیات های کشاوزی و کاشت سایر محصولات به دلیل خاصیت باقلا از کاهش مصرف کودهای ازتی برخوردار خواهند شد.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد در ادامه سخنان خود به معرفی محصول باقالی پرداخت و گفت: این محصول منبع تأمین فیبر مناسبی است. همچنین به دلیل بالا بودن میزان پروتئین، می‌تواند همراه با برنج به یک غذای کامل تبدیل شود،

وی با بیان اینکه کلسیم و پتاسیم موجود در باقله می‌تواند از بروز پوکی استخوان جلوگیری نموده و به کنترل فشارخون بالا کمک می‌کند، گفت: مصرف این محصول برای بیماری های  سنگ کلیه، رماتیسم، مثانه و نقرس نیز مفید است.

نظیفی در پایان سخنان خود به استفاده کشاورزان منطقه از 250 هزارتن بذر اصلاح شده انواع محصولات در این شهرستان خبرداد و گفت: امروز پارس آباد با تولید 50 نوع محصول زراعی به عنوان یکی از قطب های مهم کشاورزی در کشور مطرح است.

 

انتهای پیام/ج

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.