سرویس: اردبیلکد خبر: 85427|14:40 - 1399/03/07
نسخه چاپی

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل خبرداد:

خاطرات ۱۱ هزار پیشکسوت دفاع مقدس در اردبیل تدوین می شود/ برگزاری دومین هنرواره جبیب با یاد ونام حاج قاسم سلیمانی

خاطرات ۱۱ هزار پیشکسوت دفاع مقدس در اردبیل تدوین می شود/ برگزاری دومین هنرواره جبیب با یاد ونام حاج قاسم سلیمانی
واحد مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل از تدوین خاطرات ۱۱ هزار پیشکسوت دوران دفاع مقدس در اردبیل خبرداد و گفت:دومین هنرواره جبیب نیز با یاد ونام حاج قاسم سلیمانی فرمانده جبهه مقاومت در اردبیل برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلیسبلان‌ما، علی واحد مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل ظهر امروز در مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره یاوران ایثار اردبیل که در موزه دفاع مقدس برگزار شد،به تشریح فعالیت های این اداره کل در سال گذشته به ویژه جشنواره یاوران ایثار و اولین هنرواره حبیب پرداخت و گفت: امروز اختتامیه جشنواره یاوران ایثار به دلیل رعایت مسائل بهداشتی ناشی از کرونا و رعایت فاصله اجتماعی، این مراسم با میهمانان خاص و محدود برگزار می شود درحالیکه قرار بود مراسم فوق بصورت فاخر و با حضور سخنرانان کشوری و 300نفر از فعالین عرصه ایثار و شهادت برگزار شود.

وی در ادامه سخنان خود به تشریح جزئیات جشنواره یاوران ایثار پرداخت و گفت:41 نفر از فعالین عرصه فرهنگ ایثار و شهادت بصورت انفرادی و 2 تشکل مردم نهاد نیز بصورت تیمی در این رویداد شرکت کرده بودند که نفرات برگزیده در این مراسم تجلیل خواهند شد.

واحد در بخش دیگری ازسخنان خود  به اولین هنرواره حبیب نیز اشاره کرد و گفت: اولین دوره هنرواره حبیب با نام شهید والامقام «داور یسری» برگزار شد که در آن ۵۶۲ قطعه عکس از سراسر کشور، ۳۰ اثر در قالب فیلم، ۳۶ اثر در حوزه نمایشی، ۲۵۳ اثر در بخش شعر و ۱۰۷ اثر در بخش داستان ارسال شده بودد.

وی با بیان اینکه دومین هنرواره حبیب با یاد و نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار می شود، گفت: این هنرواره به مناسبت چهلمین بزرگداشت هفته دفاع مقدس در حالی برگزار می شود که فرماندهان بزرگی چون قاسم سلیمانی امروز در بین ما حضور ندارند ولی ناظر بر اعمال و رفتار ما هستند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود از اجرای دو طرح ملی در استان اردبیل خبرداد و گفت: یکی از این طرح ها دیدار با مادران شهدا و ثبت و ضبظ خاطرات این عزیزان است.

وی با بیان اینکه در استان اردبیل بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ شهید تقدیم نظام اسلامی و انقلاب شده است،گفت: در حال حاضر یک هزار و ۴۰ مادر شهید در قید حیات هستند که قرار است طی تمهیدات اندیشیده شده در جلسات دفاع مقدس در اینخصوص، 11 تیم تخصصی به همراه مدیران ادارات کل و سایر مسئولان استانی به دیدار مادران شهدای والامقام  رفته و خاطرات شنیدنی و به یادماندنی شهدا را ثبت و ضبط کنند.

واحد با بیان اینکه متأسفانه ما امروز 80 درصد پدران و مادران شهدا را به خاطر گذر ایام از دست دادیم، گفت: سعی می کنیم در فرصت باقی مانده تا پایان سال به دیدار همه مادران شهدا رفته و خاطرات انها را در صفحات تاریخ ماندگار کنیم.

وی با بیان اینکه تاکنون سپاه پاسداران بیشترین نقش را در زمینه رسیدگی به امورات خانواده های شهدا را بر عهده داشته است، گفت: برادران سپاهی در هر مناسبتی دیدار خانواده شهدا به خصوص مادران شهدا را در اولویت کارهای خود قرار دادند که این کار آنها فراتر از وظیفه بوده و شایسته تقدیر است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل در ادامه سخنان خود با بیان اینکه  طبق برنامه ریزی های انجام شده 11 هزار خاطره از مادران و پدران شهدا و  سایر پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس طی سال جاری تدوین خواهد شد، گفت: 100 عنوان کتاب مربوط به سیره شهدای اردبیل نیز تا پایان سال چاپ و رونمایی خواهد شد.

شعر خوانی، پخش نماهنگ تولیدی بسیج هنرمندان، خاطره گویی جواد صبور از پیشکسوتان عرصه فرهنگ ایثار و شهادت، رونمایی از دومین پوستر  هنرواره حبیب و تجلیل از برگزیدگان جشنواره یاوران ایثار از جمله برنامه های این همایش در اردبیل بود.

انتهای پیام/ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد