تازه ها

پربیننده ترین

1399-03-11 08:40
کد مطلب: 85452
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی در مکان هایی که بازگشایی می شوند، برای کاهش شیوع کرونا ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، بهروز ندایی در جلسه ستاد مدیریت کرونا اظهار داشت: تمامی اماکن در مناطق با وضعیت سفید بازگشایی شده و استخرها و آبگرم های سرپوشیده از ۱۷ خرداد به بعد با تدوین و رعایت نکات لازم بهداشتی فعال می شوند.

وی با اشاره به سیر نزولی شیوع این بیماری در استان گفت: نباید با تصمیم گیری های نادرست و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی زمینه بازگشت به وضعیت قبلی را در استان فراهم کنیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به وضعیت مناسب استان در کنترل کرونا گفت: از سیزده روز  گذشته هیچ فوتی ناشی از کرونا در استان ثبت نشده است.

بابک نخستین افزود: روزانه حدود ۱۵بیمار کرونایی در استان بستری می شود که بیشترین تعداد این بستری ها زنان خانه دار هستند.

وی با اشاره به افزایش تست کرونا در استان اظهار کرد: از بین  تست های انجام گرفته ۴۰ درصد مثبت و ۶۰ درصد منفی است ، در حالیکه در انجام تست در اوایل شیوع ۶۰ درصد نتیجه مثبت بود.

وی از ویزیت مستمر ۳۱۷ زن باردار مشکوک به کرونا خبر داد و گفت: ۱۰ نفر از این مادران دارای تست مثبت بودند که تحت مراقبت قرار گرفته اند.

نخستین بیان کرد: هیچ فوتی زنان باردار ناشی از کرونا در استان مشاهده نشده است.

 

انتهای پیام/آ

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.