تازه ها

پربیننده ترین

1399-03-13 10:10
کد مطلب: 85472
امام جمعه سرعین گفت: رحلت امام راحل (ره) بدلیل برگزاری بزرگترین مراسم تشییع تاریخ، مانند پیروزی انقلاب اسلامی تحول عظیمی در دنیا ایجاد کرد.

حجت الاسلام محمود اصغری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، در خصوص تحولاتی که حضرت امام خمینی (ره) در دنیا ایجاد کرد، اظهار داشت: معمار کبیر انقلاب از اوایل جوانی بدنبال ایجاد یک تحول عظیمی در جهان بود که از سال 42 پس از سال ها تبعید در بهمن 57 توانست با همراهی ملت ایران انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند.

 وی با اشاره به اینکه امام راحل(ره) خرداد 68 بعد از یک دهه رهبریت به تمام معنا به دیار باقی شتافت، افزود: همانطوری که انقلاب اسلامی امام (ره) تحولی در جهان ایجاد کرد، رحلتشان نیز کمتر از این نبود و باعث تحول شد.

امام جمعه سرعین گفت: سال 68 خبرگزاری ها اعلام کردند که در مراسم تشییع امام (ره) حدود 12 میلیون نفر شرکت کردند که در طول تاریخ در نوع خود بی نظیر بود.

حجت الاسلام اصغری با بیان اینکه هر سال مراسم گرامیداشت رحلت حضرت امام (ره) با سخنرانی مقام معظم رهبری در حرم حرم امام برگزار میشد، ابراز داشت: امسال به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا و رعایت فاصله گذاری، تجمعی در رحم نخواهد بود و رهبر معظم انقلاب از طریق رادیو، تلویزیون و رسانه با مردم سخن خواهند گقت.

وی با بیان اینکه باید در این روز در سراسر کشور به تبیین راه امام (ره) پراخت، افزود: تبیین راه امام (ره) عبارت از عقلانیت و عدالت است که معمار کبیر انقلاب اسلامی بر پایه این دو اصل مهم جمهوری اسلامی را بنیان و تحول عظیمی در جهان ایجاد کرد.

امام جمعه سرعین با اشاره به اینکه در دنیا کشوری هایی هستند که نام جمهوری اسلامی را یدک می کشند، گفت: جمهوری اسلامی ایران با درایت امام راحل(ره) و در ادامه با رهبریت مقام معظم رهبری حکومتی بر اساس عدالت اجتماعی است.

حجت الاسلام اصغری تصریح کرد: مجلس یازدهم که اخیرا هم تشکیل یافت باید خواست و منویات حضرت امام (ره) را پیاده کند.

 

انتهای پیام/آ

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.