تازه ها

پربیننده ترین

1399-03-27 17:51
کد مطلب: 85597
رئیس دادگستری استان اردبیل با بیان اینکه شغل قضاوت در تمامی نظام‌های حقوقی منصبی مهم و تاثیرگذار است، گفت: اگر قضاوت و عدالت کارکرد واقعی خود را به درستی ایفا کند مسلماً بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی در جامعه حل می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، ناصر عصر امروز در مراسم کارآموزان قضایی اظهار داشت: مسلماً وجدان و شرافت قضایی مهمترین پشتوانه برای امر خطیر قضا است که انجام وظیفه در این منصب را بسیار سنگین تر نموده و از طرفی انجام کار را لذت بخش تر خواهد کرد.

وی با بیان اینکه شغل قضاوت در تمامی نظام‌های حقوقی منصبی  مهم و تاثیرگذار است، افزود: اگر قضاوت و عدالت کارکرد واقعی خود را به درستی ایفا کند مسلماً بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی در جامعه حل می شود.

رئیس دادگستری استان اردبیل با اشاره به امیدبخشی ایجاد شده در جامعه به ویژه پس از روی کار آمدن آیت الله رئیسی در راس قوه قضاییه گفت: باید از تمام ظرفیت خود برای تقویت این امیدبخشی ایجاد شده در جامعه بهره بگیریم تا دستگاه قضایی نقش و کارکرد خود را به خوبی در جامعه ایفا کند.

وی در پایان ضمن توصیه همه قضات خصوصا قضات جوان و تازه کار به رعایت تقوای الهی، بر لزوم اخلاق مداری ورعایت الزامات شرعی و دینی در مراودات اجتماعی و نیز حرکت بر مدار قانون به عنوان اصول  مهم در قوه قضاییه تاکید کرد.

درپایان دونفر از کارآموزان قضایی با قرائت متن سوگند نامه در پیشگاه قرآن کریم،وارد خدمت در دستگاه قضایی استان شدند‌.
انتهای پیام/م

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.