تازه ها

پربیننده ترین

1399-04-01 17:59
کد مطلب: 85643
روسای کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی برای اجلاسیه اول یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،  انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی برای اجلاسیه اول در جلسه کمیسیون ها برگزار شد.

براین اساس روسای کمیسیون های تخصصی مجلس به شرح زیر انتخاب شدند:

کمیسیون صنایع و معادن: 

رئیس : عزت الله اکبری تالارپشی؛ وی سابقه عضویت در کمیسیون صنایع و معادن در مجلس هشتم را دارد و پیش از این مدیر کل سیاسی انتظامی استانداری مازندارن بوده است. 

نایب رئیس اول:  سید احمد رسولی نژاد 

نایب رئیس دوم: علی جدی

دبیر اول: مصطفی رضا حسینی قطب آبادی

دبیر دوم: بهزاد رحیمی

سخنگو: حجت اله فیروزی 

کمیسیون بهداشت و درمان: 

حسینعلی شهریاری؛ وی از در دوره های هفتم تا دهم سابقه حضور در کمیسیون بهداشت را دارد و رئیس علوم پزشکی داشنگاه زاهدان است.

نایب رئیس اول: علی اصغر باقرزاده

نایب رئیس دوم: سید محمد پاک مهر 

دبیر اول:  فاطمه محمد بیگی

دبیر دوم:  محسن فتحی

سخنگو: زهرا شیخی مبارکه

کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات:

حمیدرضا حاجی بابایی؛ حضور در دوره های پنجم تا هشتم و دوره دهم مجلس شورای اسلامی از سوابق نمایندگی وی به شمار می رود. حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش در دولت دهم بود.

نایب رئیس اول: محمد خدابخشی

نایب رئیس دوم:  سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی

دبیر اول: غلامحسین کرمی 

دبیر دوم: آرش زره‌تن لهونی

سخنگو: محمدمهدی مفتح 

کمیسیون اقتصادی:

محمدرضا پورابراهیمی؛ وی در دوره نهم و دهم مجلس شورای اسلامی سابقه عضویت در کمیسیون اقتصادی و ریاست این کمیسیون را برعهده داشت.

نایب رئیس اول: سیداحسان خاندوزی

نایب رئیس دوم: کاظم موسوی

دبیر اول:  انور حبیب‌زاده بوکانی

دبیر دوم: سیدغنی نظری

سخنگو: مهدی طغیانی

کمیسیون عمران:

محمدرضا رضایی کوچی ؛ نمایندگی ادوار هشتم، نهم و دهم و نیز ریاست بر کمیسیون عمران از سوابق نمایندگی وی به شمار می رود.

نایب رئیس اول: کمال علیپور خنکداری

نایب رئیس دوم: منصور آرامی نیز

دبیر اول: احمد جباری

دبیر دوم: آرا شاوردیان

سخنگو: سید البرز حسینی 

کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها:

محمدصالح جوکار؛ وی در دوره نهم مجلس سابقه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بود. همچنین معاون پارلمانی سپاه پاسداران از دیگر سوابق اجرایی او به شمار می رود.

نایب رئیس اول: حسین بامیری

نایب رئیس دوم: محمدحسن آصفری

دبیر اول: فاطمه مقصودی

دبیر دوم:  حسین خسروی

سخنگو: علی حدادی

کمیسیون آموزش و تحقیقات:

علیرضا منادی سفیدان؛ سابقه نمایندگی مردم در ادوار هشتم و نهم از جمله سوابق وی به شمار می رود. همچنین او مسئولیت بازرسی دانشگاه آزاد اسلامی را برعهده داشت.

نایب رئیس اول: محمد وحیدی

نایب رئیس دوم: سید محمد مولوی

سخنگو: احمد حسین فلاحی

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

مجتبی ذوالنوری؛ وی در مجلس دهم سابقه ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی را داشت. همچنین جانشینی ولی فقیه در سپاه پاسداران از جمله سوابق وی به شمار می رود.

نایب رئیس اول: عباس مقتدای خوراسگانی

نایب رئیس دوم: شهریار حیدری

سخنگو: ابوالفضل عموئی

کمیسیون انرژی:

فریدون عباسی؛ ریاست سازمان انرژی اتمی از جمله سوابق اجرایی وی است.

نایب رئیس اول: موسی احمدی 

نایب رئیس دوم: احمد مرادی

کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی:

سید جواد ساداتی نژای؛ وی سابقه نمایندگی در مجلس دهم را دارد. همچنین معاونت حقوقی وزارت علوم از جمله سوابق اجرایی وی است.

نایب رئیس اول: جلال محودزاده 

نایب رئیس دوم: محمدجواد عسکری

دبیر اول: احد آزادی‌خواه 

دبیر دوم: سید صادق طباطبایی‌نژاد 

سخنگو: معین‌الدین سعیدی

کمیسیون اجتماعی:

مهدی عیسی زاده؛ وی سابقه عضویت در کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم و نهم را دارد. 

نایب رئیس اول: ولی اسماعیلی

نایب رئیس دوم: عباس گودرزی

دبیر اول: حسین حاتمی

دبیر دوم: اردشیر مطهری

سخنگو: علی بابایی

 

انتهای پیام/آ

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.