تازه ها

پربیننده ترین

1399-04-07 10:58
کد مطلب: 85710
رئیس پلیس فتا استان اردبیل از شناسایی زوجی که با راه‌اندازی و مدیریت یک سایت شرط‌بندی از کاربران کلاهبرداری می‌کردند، خبر داد و گفت : این سایت‌ها با وعده‌ و وعیدهای میلیونر شدن یک ‌شبه، اقدام به پهن کردن دام برای طعمه های خود می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، سرهنگ علی قهرمان طالع صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی پایش فضای مجازی توسط تیم رصد این پلیس، کارشناسان به وب‌سایتی برخورد کردند که با راه‌اندازی قمار آنلاین اقدام به فریب و کلاهبرداری از جوانان می‌کرد.

وی افزود: مأموران پلیس فتا سریع دست‌به‌کار شده و با بررسی فنی سرنخ‌ها، مستندات قابل‌توجهی را جمع‌آوری و کشف کردند که حتی این مجرم یا مجرمین با عضوگیری در شبکه‌های اجتماعی خارجی مختلف با شماره‌های مجازی و دیگر کشورها اقدام به اجاره کارت‌های بانکی کاربران نیز می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: کارآگاهان سایبری با جمع‌بندی مستندات دیجیتال به‌دست‌آمده به دو نفر مظنون و با هماهنگی‌های لازم متهمین دریکی از شهرستان‌های استان اردبیل دستگیر و پس از دلالت به یگان مشخص شد متهمین زن و شوهر بوده و به‌صورت کاملاً هماهنگ و هوشمندانه اقدام به راه‌اندازی سایت قمار کرده‌اند.

سرهنگ قهرمان طالع تصریح کرد: هم‌وطنان عزیز باید توجه داشته باشند این سایت‌ها با وعده‌ و وعیدهای میلیونر شدن یک‌شبه، اقدام به پهن کردن دام می‌کنند و پس از جذب منابع اقتصادی کافی به‌یک‌باره از محیط اینترنت محو می‌شوند و حتی برای حفظ مخاطبین خود و افزایش سرمایه‌گذاری آنان چندین بار اقدام به واریز وجه به‌عنوان جایزه برنده شدن نیز می‌کنند،

وی افزود: به کاربران توصیه می‌شود اکیداً به سمت این‌گونه سایت‌ها نرفته و در صورت مشاهده موارد این‌چنینی می‌توانند از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با ما در ارتباط باشند.

 

انتهای پیام/آ

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.