تازه ها

پربیننده ترین

1399-04-07 17:38
کد مطلب: 85714
رئیس دادگستری استان اردبیل گفت: با فراهم آوردن زیر ساخت های استفاده از خدمات الکترونیکی قضایی هم اکنون بیش 91 درصد اوراق قضایی از طریق الکترونیکی ابلاغ می شود که نسبت به سال گذشته بیش از 20 درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، ناصر عتباتی در همایش سراسری قوه قضائیه با سخنرانی رهبر معظم انقلاب و رئیس  قوه قضائیه از طریق ارتباط ویدیو کنفرانس  به عنوان یکی از منتخبین سخنرانی این همایش،اظهار داشت : یکی از اقدامات شاخص دستگاه قضایی استان تعیین تکلیف پرونده های معوق بود که در این خصوص پس از هماهنگی با کلیه حوزه های قضایی و تبیین اهمیت موضوع و نیز استخراج وضعیت حوزه های قضایی، برنامه ریزی متناسب برای هر حوزه پیشنهادات و راهکارهای لازم داده شد و با بهره گیری از  تمام ظرفیت استانی و در سایه تلاش شبانه روزی قضات و کارمندان با نظارت رئیس کل دادگستری و شش نفر از معاونین رئیس کل، به صورت فوق العاده  و در سریعترین زمان ممکن به این پرونده ها رسیدگی شد.

وی در ادامه ی  گزارش عملکرد دستگاه قضایی استان به اقدامات دستگاه قضایی و تعامل با مجموعه های دیگر در خدمت رسانی بهتر به مردم افزود : جلسات هماهنگی مختلفی با کانون کارشناسان مرکز، کارشناسان قوه، پزشکی قانونی و ضابطین به منظور تقویت و رفع مسایل و مشکلات در حوزه های مختلف قضایی صورت گرفته و به کلیه پرونده های مطروح در کمیسیون های تخصصی پزشکی قانونی رسیدگی شد.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه با اشاره به سند تحولی قوه قضائیه گفت : برنامه ریزی های جامع و مدونی مطابق با برنامه های ابلاغی از مرکز با همفکری، تعامل و همکاری حوزه های قضایی انجام گرفته تا ضمن تقویت مدیریت ها بتوانیم در سریع ترین زمان ممکن ارائه خدمات مطلوب به مردم کنیم.

 وی همچنین در خصوص وضعیت موجودی شعبات گفت : با تلاشهای صورت گرفته، شعبات دادگاههای تجدیدنظر با 48 درصد کاهش موجودی در حال حاضر فعالیت دارند و در کل شعبات استان نیز شاهد کاهش 22 درصدی موجودی پرونده ها هستیم.

عتباتی همچنین با اشاره به استفاده دستگاه قضایی استان از خدمات الکترونیکی گفت : با فراهم آوردن زیر ساخت های استفاده از خدمات الکترونیکی قضایی هم اکنون بیش 91 درصد اوراق قضایی از طریق الکترونیکی ابلاغ می شود که نسبت به سال گذشته بیش از 20 درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/م

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.