تازه ها

پربیننده ترین

1399-04-11 10:06
کد مطلب: 85756
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل خبرداد:
اتصال 107 مدرسه گرمی به شبکه ملی اطلاعات
رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: در شهرستان گرمی 40 مدرسه شهری و 67 مدرسه روستایی از طریق اینترنت پرسرعت به شبکه ملی اطلاعات متصل می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، بهروز رزمی در دیدار با نماینده گرمی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت توسعه ارتباطات و اقدامات انجام شده در شهرستان مرزی گرمی، اظهار داشت: در سال 1394 تعداد 45 سایت تلفن همراه در این شهرستان نصب و فعال بود با پیگیری ها و تلاش های انجام شده هم اکنون تعداد 82 سایت اپراتور تلفن همراه در این شهرستان فعال است.

 وی با بیان اینکه 315 روستای شهرستان گرمی دارای تلفن ثابت، 205 روستا تحت پوشش تلفن همراه و 105 روستا مجهز به اینترنت پرسرعت می باشند، افزود: 6 سایت روستایی WLL به تکنولوژی نسل سوم و چهارم ارتقا یافته است.

 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با تشریح برنامه های این اداره کل در شهرستان گرمی، بیان کرد: با ارتقا و احداث سایت های جدید اپراتور همراه اول، 30 روستای این شهرستان تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار خواهند گرفت که آماده بهره برداری و آزمایش می باشند.

رزمی از احداث 10 سایت جدید اپراتور ایرانسل با تکنولوژی نسل سوم و چهارم در این شهرستان خبر داد و گفت: با بهره برداری و افتتاح این سایت ها تا پایان سال جاری 32 روستای این شهرستان از نعمت اینترنت پرسرعت بهره مند خواهند شد.

 وی با اشاره به برنامه توسعه ششم و تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به اجرای پروژه شبکه ملی اطلاعات، تصریح کرد: در شهرستان گرمی 40 مدرسه شهری از طریق اینترنت پرسرعت ADSL و 67 مدرسه روستایی از طریق اینترنت پرسرعت ADSL و Wifi به شبکه ملی اطلاعات متصل می شود و همچنین از محل اعتبارات طرح USO، اجرای فیبر نوری  روستایی به طول 80 کیلومتری در دستور کار است.
 

انتهای پیام/آ

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.