تازه ها

پربیننده ترین

1399-04-22 08:52
کد مطلب: 85858
عصری که مجلس یازدهم در آن شکل گرفت، نمایندگان بواسطه شعارهای وحدت آفرین، انقلابی، وعده های متمایز از آنچه گذشتگان داشتند، به روی کار آمدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، عصری که مجلس یازدهم در آن شکل گرفت، نمایندگان مورد اعتماد مردم قرار گرفتند و شانس دوباره برایشان رو کرد برای خدمت به مردم ، آنهم بواسطه شعارهای وحدت آفرین ، انقلابی، و عده های متمایز از آنچه گذشتگان داشتند و اگر قبول کنند به خاطر ائتلافی که در لیست حمایت جریان اصولگرا قرار گرفتند.

سخنرانی های مردمی و انقلابی، شعارهای نقش بسته بر پوسترهای تبلیغاتی و تلاشهای شورای هماهنگی احزاب اصولگرایان چنان بود که گویی گره تمامی عقب ماندگیهای سالیان سال این خطّه به دست توانای منتخبین یازدهم گشوده خواهد شد اما طولی نکشید که همه رشته ها پنبه شد و امیدها نا امید، روال کار چون ادوار گذشته بلکه ناهمگون تر از آن شد و افتراق و اختلاف خیلی زودتر از آنچه تصور می شد، خود را نشان داد.

 نه از مجمع نمایندگانی که قبل از شروع بکار مجلس یازدهم تشکیل شد تا مسائل و مشکلات استان را قبل از آغاز به کار رسمی مجلس بررسی کنند، خبری هست، نه از مجمع نمایندگان فعلی، و نه از دبیرخانه مشترک نمایندگان که قرار بود پیگیر مشکلات مردم استان، از کانال واحد باشد و وحدت جریان انقلابی را به رخ رقیب بکشد.

تا دیروز دم از ائتلاف انقلابی می زدند چون دلهره شکست در انتخابات داشتند و میثاق نامه امضا کردند، امروز که از خرشان از پل گذشت، همان ائتلاف انقلابی را موجب ریزش رای خود می دانند!

در حمایت از نیروهای بومی دم از استفاده از مدیران توانمند بومی زدند، اما بیچاره مدیر بومی با چندین سال سابقه مدیریت را محض رضای خدا هم که باشد فرصت ندادند لااقل از قرنطینه کرونا بیرون بیاید کنار گذاشتند.

 مدیر بومی استان را با چندین سال سابقه مدیریت ذیحساب یک اداره کردند مدیر غیر بومی معلوم نیست با کدام ریزومه مدیریتی جای او نشاندند، چنان مرعوب حلقه مدیران غیر بومی شدند که آنها هر چه خواستند کردند و میکنند.

با این وصف اوضاع ما بی شباهت به قبل از جنگ جهانی دوم ایران نیست که هر اندازه انگلیس در جنوب منابع ایران را تصاحب میکرد به همان اندازه روسیه در شمال! حالا هر مدیری که از گیلان وارد استان میشود معادل آن را فورا از ارومیه وارد میکنند!

در بحث مطالبات مردمی از احقاق حقابه استان  از ارس گفتند و از برگرداندن اموال به غارت رفته کشت و صنعت مغان، از عدم پیشرفت راه آهن انتقاد کردند و از بی توجهی به چهار بانده کردن سرچم و سربند، اما دیگر نامی از ارس و کشت وصنعت در میان نیست.

در بازدید از طرحهای عمرانی، یکی استاندار را همراه خود می کند دیگری فرماندار را و آن یکی همزمان مشغول مصاحبه تلویزیونی است! هفته بعد نفرات جابجا می شود آنکه از راه آهن بازدید کرده این هفته به پل قدس می رود و آن دیگری به صداوسیما! و آن یکی به راه آهن! راست حسینی نمیشود لااقل همین بازدیدها را باهم بود؟!
 

اختصاص ۶۰۰ میلیارد تومان برای راه آهن اردبیل، تونل دوم اردبیل آستارا آغاز می شود، سرچم و سربند چهار بانده میشود، راه آهن ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد، طرحهای گردشگری توسعه می یابد، ۳۰ میلیار تومان به پل قدس اختصاص یافت و... اعداد و ارقام و وعده ای است که مردم از جزییات آن بهتر از حتی نوبخت مطلعند از بس تکرار شده. تکرار دوستان برای چیست؟!  

قرار بود شعار را به عمل تبدیل کنید و مردم را از مباحث تکراری نجات دهید لااقل در این مدت سپری شده یکی از همین طرحهای مورد اشاره مکررتان را عملیاتی میکردید، یا برای تسکین آلام مردم شمال استان که در دو روز متوالی ۱۰ نفر از عزیزان خود را در اثر تصادف از دست دادند عملیات تعریض محور پارس آباد را شروع میکردید که مردم می دیدند که برای عمل پا به عرصه گذاشته اید.

هر کدام رسانه به دست شوید، اعتباراتی که از سالها پیش بارها و بارها تکرار شده و هنوز سرانجامی در هیچکدام نیست بنام خود می زنید!  مردم مانده اند کدام را بنام کدامتان ثبت کنند! برای رسانه هم که فرقی نمیکند ، مطالبات مردم کیلویی چند؟! هدف "نظر ملوکانه" است  که هرچه گوید همان است.

گرانی و تورم کمر شکن همزمان با کرونا

استقبال از گرانی مرغ-ITPNews

بانوی اردبیلی در پاسخ سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه شما از مسئولان چه انتظاری دارید،در جواب سوال گفت: اجناس روز به روز در حال افزایش است و مردم دیگر توان خرید ندارند، وقتی مرغ دانه ای 60 هزار تومان شده است حالا ببینید سایر اقلام در چه وضعی است،آیا مسیئولان از این همه گرانی خبر دارند؟

علیرضا یکی دیگر از شهروندان اردبیلی در گفتگو با خبرنگارما گفت: وضعیت انفجاری قیمت ها امروز بدتر از کرونا در حال افزایش است و مردم خیلی از این وضعیت نگران هستند و نمی دانیم چرا هیچ نهاد یا مسئولی بر این وضعیت آشفته بازار رسیدگی نمی کند.

وی بیان کرد: امروز مردم دیگر تفریح گردش، ورزش، ازدواج و سایر دلخوشی هایش را به فراموشی سپرده است و همه تنها برای یک چیز می جنگند سیر کردن شک خود و خانواده هایشان که بسیار غم انگیز است که چرا مسئولان رسیدگی نمی کنند.

این شهروند اردبیلی با اشاره به اینکه کو پس این همه وعده و وعید دولت آقای روحانی که در زمان انتخابات گفته بود، آن چنان در کشور رونق اقتصادی ایجاد کنم که مردم دیگر حتی به یارانه هم نیازی نداشته باشند؛ اظهارداشت: آقای روحانی؛ مردم دیگر از این همه وعده و وعید های دروغین خسته شده اند، چرا کاری نمی کنید؟

امروز همان اندازه که برای شیوع ویروس کرونا مسئولان ما حساس شده اند، باید همان اندازه نیز به شیوع بیش از حد تورم بی سابقه این روزها در تاریخ کشور نیز فکری اساسی کنند چرا که قیمت ها بصورت وحشتانکی در حال افزایش است.

البته مردم تنها امیدشان بعد از خدا به مجلس انقلابی است و امیدواریم نمایندگان این دروه از مجلس یازدهم بتوانند این وضعیت آشفته بازار کشور را به نفع مردم تغییر دهند.

انتهای پیام/ه

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.