تازه ها

پربیننده ترین

1399-05-05 13:22
کد مطلب: 86013
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل از آغاز به کار پویش «به وقت روشنایی» در استان اردبیل خبر داد و گفت: برای جلوگیری از خاموشی های احتمالی، نیازمند همت همگانی برای الگوی مصرف بویژه در ساعات پیک مصرف است.

حسین قدیمی در حاشیه جلسه هماهنگی همیاری بسیح با وزارت نیرو برای فرهنگسازی الگوی مصرف برق در استان اردبیل، در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، با بیان اینکه قیمت تمام شده برق در کشور 86 تومان است که این رقم در جهان معادل 1400 تومان است، اظهار داشت: پیک مصرفی برق در ایران از 15 خرداد تا 15 شهریور و بین ساعات 13  الی 17 بعد از ظهر است که در استان اردبیل این پیک در زمان شب رقم می خورد.

وی با اشاره به قیمت تمام شده این انرژی و قیمت بالای صنایع و تجهیزات برقی برای تولید آن در نیروگاه ها، افزود: برای جلوگیری از خاموشی های احتمالی نیازمند همت همگانی برای الگوی مصرف بویژه در ساعات پیک مصرف است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل با بیان اینکه امروز در شرایطی قرار گرفتیم که مراکز حساس از جمله بیمارستان ها و مراکز درمانی برای خدمات دهی به بیماران کرونایی نیازمند مدیریت مصرف برق در جامعه است، گفت: برای فرهنگ سازی درست و مفید در صرفه جویی برق، نیازمند کمک و یاریگری از سوی نیروی بسیج هستیم.

قدیمی با اشاره به برخی راهکارهابرای الگوی مصرف، ابراز داشت: خاموش کردن لامپ های اضافی، استفاده از نور طبیعی در روز، تعویض لامپ های پر مصرف، عدم استفاده از لوازم پر مصرف از جمله کولر از موارد پیشننهادی برای الگوی مصرف برق است.

وی از آغاز به کار پویش جهادی همیاری بسیج با وزارت نیرو را خبر داد و تصریح کرد: این پویش در جهت فرهنگ سازی الگوی مصرف برق در شرایط فعلی و همیاری در شرایط کنونی کرونا و کمک به برق مراکز حساس از جمله بیمارستانها، با عنوان پویش" به وقت روشنایی " صورت خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/آ

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.