تازه ها

پربیننده ترین

1399-05-08 21:20
کد مطلب: 86051
روحی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان اصلاندوز از برداشت میوه شلیل و هلو از باغ‌های بخش بران این شهرستان خبرداد و گفت: با فنی تر شدن فعالیت های باغداری به ویژه مقابله به موقع با آفات شاهد افزایش کمی و کیفی تولید این میوه در اصلاندوز هستیم.

محمد روحی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان اصلاندوز در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، از آغاز برداشت محصول شلیل در بخش بران این شهرستان خبرداد و گفت: امسال با توجه به بارندگی های اخیر شاهد افزایش تولید این محصول در اصلاندوز هستینم.

وی با بیان اینکه  تولید بیش از 20 تن میوه در هر هکتار عملکرد کشاورزان منطقه است، گفت:روزانه به طور متوسط 300 نفر در امر برداشت محصول مشارکت دارند که می توان گفت در بخش برداشت محصولات باغی در بخش بران و شهرستان اصلاندوز بیش از هفت هزار و پانصد نفر اشتغالزایی فصلی انجام می گیرد.

بابک مجرد بخشدار بخش بران اصلاندوز نیز در گفتگو با خبرنگار سبلان مابه وضعیت کشاورزی بخش بران اصلاندوز اشاره کرد و گفت: اگر بازارهای خارجی برای محصولات باغی این بخش فراهم شود، کشاورزی بخش بران رشد و رونق اقتصادی منطقه را به ارمغان خواهد آورد، به طوریکه در سالهای اخیر با مشاوره های خوب کشاورزی شاهد افزایش کیفیت محصولات باغی این بخش هستیم و تولیدات باغداران بران، قابلیت رقابت با بهترین محصولات باغی کشور را دارند.

وی به میزان  زمین زیر کشت بخش بران نیز اشاره کرد و گفت: امسال به همت کشاورزان منطقه بیش از دو هزار هکتار زمین زیر کشت رفت که از  این میزان بیش از 250 هکتار مربوط به محصولات باغی است.

یکی از باغداران منطقه نیز به کمبودها و امکانات بخش بران اشاره کرد و گفت: نبود صنایع تبدیلی بزرگترین آسیب برای کشاورزان است چراکه محصولات کشاورزی مازاد بر بازار بر اثر فقدان صنایع تبدیلی و بسته بندی از بین می رود.

بخش بران اصلاندور دارای باغات متعدد میوه است که محصول شلیل آن از مرغوبیت بالایی برخوردار بوده و به نوعی به برند محصولات باغی منطقه در سطح استان و کشور تبدیل شده است که با کمی توجه و فراهم کردن امکانات می توان علاوه بر مهاجرت معکوس جوانان، زمینه های رونق اقتصادی استان و کشور در زمینه محصولات باغی را فراهم کرد.

گزارش: پویا حاجی وند

تدوین: مهدی جدی

 

انتهای پیام/ج

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.