تازه ها

پربیننده ترین

1399-05-09 14:41
کد مطلب: 86060
مدیرکل انتقال خون استان اردبیل گفت: از بهبود یافتگان کرونا می‌خواهیم که به شکرانه سلامت خود به مراکز اهدای خون مراجه کرده و پلاسمای خون خود را اهدا کنند.

شراره دژکام بمناسب روز ملی اهدا خون در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اظهار داشت: به دلیل شیوع بیماری کرونا، مراجاهت برای اهدای خون دردصدی کاهش یافته ولی خوشبخاته باهمت مدردم استان ، مشکلی نیازهای مراکز درمانی و بیماران نیازمند خون وجد ندارد.

وی افزود: مرکز انتقال خون اردبیل علاوه بر تامین کامل نیاز خونی استان، با  عضویت در شبکه خون رسانی ملی آماده تامین برخی نیازهای استان های همجوار به این فرآورده است.

مدیرکل انتقال خون استان اردبیل با بیان اینکه از اوایل اردیبهشت ماه سالجاری مرکز دریافت و جمع‌آوری پلاسما در انتقال خون استان اردبیل راه‌اندازی شده است، گفت: اردبیل از استان های پیشرو در جمع آوری پلاسما است که تاکنون 128 نفر بهبود یافته کرونایی با مراجعه به مرکز پلاسمای خون خود را اهدا کرده اند.

دژکام ابراز داشت: برای اهدای پلاسما باید حداقل ۲۸ روز از شروع بیماری بگذرد و بعد تایید بهبودی با تست‌های تخصصی در انتقال خون، فرد بهبود یافته می‌تواند اقدام به اهدا کند.

وی با بیان اینکه خون گیری در مراکز انتقال خون اردبیل با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی انجام می شود و جتی هیچگونه نگرانی نیست، تصریح کرد: از مردم نوع دوست استان اردبیل تقاضا داریم به شکرانه سلامت بعد از ابتلا به بیماری کرونا، با اهدا بخشی از خون خود در محل سازمان انتقال خون اردبیل به یاری بیماران نیازمند و بدحال بستری در مراکز درمانی کرونا بشتابند.

 

انتهای پیام/آ

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.