تازه ها

پربیننده ترین

1399-05-11 07:48
کد مطلب: 86067
نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین :
دولت عزمی برای اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان ندارد
نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین گفت: دولت عزم جدی برای اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان ندارد و تعلل دستگاه‌های مسئول در این حوزه به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.

صدیف بدری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، با اشاره به تصویب قانون تسهیل ازدواج جوانان در سال 1384 اظهار داشت: با گذشت 15 سال از تصویب این قانون متاسفانه دولت‌های مختلف از اجرای کامل آن سر باز زده‌اند.

وی با بیان این که مشکل ازدواج یکی از مهمترین مسائل جامعه جوان کشور است افزود: دولت عزم جدی برای اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان ندارد و تعلل دستگاه‌های مسئول در این حوزه به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین خواستار پاسخگویی دولت به مجلس در این موضوع شد و گفت: بسیاری از تدابیر اندیشیده شده برای تسهیل ازدواج جوانان علی‌الخصوص در بحث تامین مسکن و پرداخت تسهیلات ویژه ازدواج که در قالب قانون یاد شده به تصویب مجلس رسیده بود، به مرحله اجرا نرسیدند و امروز شاهد تعمیق مشکلات جوانان در امر ازدواج هستیم که با آموزه‌های دینی و ارزش‌های اجتماعی ما در تضاد است.

بدری با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی خانواده از سوی مقام معظم رهبری، گفت: ایجاد نهضت فراگیر ملی برای تسهیل و ازدواج موفق و آسان برای تمامی دختران و پسران کشور مورد تاکید رهبری فرزانه انقلاب بوده و مجلس نیز با توجه به اهمیت آن به موضوع ورود کرده و هیچ گونه خلا قانونی در این خصوص وجود ندارد.

انتهای پیام/م

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.