سرویس: پزشکی وسلامتکد خبر: 86076|14:08 - 1399/05/11
نسخه چاپی

استاندار اردبیل:

برگزاری هر گونه مراسم عزاداری در منازل ممنوع است

برگزاری هر گونه مراسم عزاداری در منازل ممنوع است
استاندار اردبیل گفت: برگزاری هر گونه مراسم عزاداری در خانه ها که موجب اجتماع مردم می شود ممنوع است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلیسبلان‌ما، اکبر بهنام جو ظهر امروز در جلسه استانی ستاد مقابله با کرونا، اظهار داشت: در صورت مشاهده برگزاری چنین مراسمی در خانه ها برخورد های قانونی اعمال می شود.

وی با بیان اینکه با برگزاری هر گونه اجتماع بدون رعایت پروتکل های بهداشتی و جمع شدن تماشا کننده نیز در سطح شهر به جد برخورد می شود، افزود: در خصوص برگزاری هر گونه مراسم در ماه محرم محدودیت ها بر اساس تصمیمات ستاد کشوری و استانی کرونا اقدام می شود.

استاندار اردبیل اظهار کرد: باید مردم و مسوولان با همکاری هم برای سیر نزولی کرونا در استان تلاش کرده و اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه ، فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از مراسم جمعی را تا پایان سال ادامه دهند.

بهنام جو ادامه اقدامات پیشگیرانه و بهداشتی در وضعیت کنونی را گامی برای سیر نزولی کرونا در استان و رسیدن به وضعیت زرد و سفید تا یکماه آینده عنوان کرد، گفت: جو فرهنگ سازی رسانه ها، تذکرات حضوری در اماکن و خیابان ها ، تبلیغات و نظارت های انتظامی و بهداشتی را از جمله اقداماتی عنوان کرد که از سوی حوزه های مربوطه باید به طور مرتب اعمال شود.

وی در ادامه به تلاش شبانه روزی و ایثارگرانه کادر درمان و پرستاران در بیمارستان ها اشاره کرد و از اجرای تمهیدات لازم برای دورکاری همسران پرستاران که جزو نیروهای دولتی هستند، خبر داد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: در صورتی که زن و یا شوهر هر یک از نیروهای درمانی درگیر با بخش کرونا جزو نیروهای اداری باشد برای سهولت در کارهای منزل و نگهداری از فرزندان می تواند از دورکاری استفاده کنند.

انتهای پیام/آ

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربیننده ترین ها