تازه ها

پربیننده ترین

1399-05-12 10:14
کد مطلب: 86081
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل:
3 هزار خانوار مددجو در اردبیل اجاره‌نشین هستند
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه هم‌اکنون ۳۰۰۰ خانوار از مجموع مددجویان تحت حمایت اجاره‌نشین هستند، گفت: متاسفانه شرایط خانوارهای اجاره‌نشین تحت حمایت به علت افزایش ودیعه و اجاره سخت‌تر شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، حسین دشتی در دیدار با بدری نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه مسکن یکی از دغدغه‌های مهم مددجویان تحت حمایت است، اظهار داشت: با توجه به افزایش نرخ اجاره و ودیعه مسکن در سال‌جاری از مسئولان ذی‌ربط خواستاریم با تمهیدات مناسب به اقشار آسیب‌پذیر کمک کنند.

وی با اینکه هم‌ اکنون ۳۰۰۰ خانوار از مجموع مددجویان تحت حمایت اجاره‌نشین هستند، افزود: متاسفانه شرایط خانوارهای اجاره‌نشین تحت حمایت به علت افزایش ودیعه و اجاره سخت‌تر شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه با همیاری و بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های خیران، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی می‌توانیم روند تامین مسکن برای مددجویان فاقد منزل مناسب را تسهیل کنیم، گفت: تامین مسکن مناسب برای خانوار تحت حمایت یکی از رویکردهای مهم کمیته امداد در بحث توانمندسازی که امیدواریم با همکاری‌های همه‌جانبه این امر محقق شود.

دشتی با اشاره به اینکه در بحث تامین مسکن محرومان باید تغییر رویکرد داشته باشیم، اظهار کرد: باید از نیکوکاران به خصوص "مجمع خیران مسکن‌ساز" پشتیبانی معنوی صورت گیرد تا با ترویج ساخت مسکن برای فقرا، این امر رواج بیشتری یابد.

وی به حمایت کمیته امداد استان اردبیل از ۴۰ هزار و ۸۰۰ خانوار نیازمند اشاره کرد و افزود: حدود ۱۳ هزار خانوار از مجموع مددجویان تحت حمایت، طی چندسال گذشته از محل تبصره ۱۴ هدفمندی یارانه‌ها مورد حمایت این نهاد قرار گرفته‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه این نهاد با تمرکز بر توانمندسازی فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی اقشار نیازمند می‌کوشد فقر و محرومیت را ریشه‌کن کند، تصریح کرد: کمیته امداد کاملا برنامه محور حرکت می‌کند که با یاری خیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی خواهیم توانست ضمن دستگیری از محرومان، به توانمندسازی و خودکفایی آنها نیز کمک کنیم.

 

انتهای پیام/آ

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.