تازه ها

پربیننده ترین

1399-05-12 11:30
کد مطلب: 86083
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: در سال جهش تولید با برنامه‌ریزی مناسب توسعه و عمران و آبادانی شهرستان خلخال به جد و با قوت و قدرت در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، داود شایقی در جلسه مشترک که با حضور استاندار اردبیل و نماینده خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: 30 میلیارد تومان از محل جهش تولید برای پروژه کلور – درام اختصاص یافته که با بهره‌برداری از آن راه دسترسی اهالی منطقه، مسافران و گردشگران شرایط مناسبی پیدا کند.
وی از پیگیری‌ها برای احداث تونل خلخال – اسالم خبر داد و خاطرنشان کرد: تکمیل این پروژه از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور پیگیری می‌شود تا این محور مواصلاتی نیز که مدت زمان سفر به شمال کشور را کوتاه می‌کند، آماده بهره‌برداری شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل از احداث راه جدید خلخال به کوثر و رفع نقاط حادثه‌خیز در این محور مواصلاتی خبر داد و گفت: عملیات احداث این مسیر با تعریض، بهسازی و ایمن‌سازی شروع شده که امسال شاهد بهره‌برداری از آن خواهیم بود.
شایقی با قدردانی از پیگیری نماینده شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس برای جذب اعتبارات و منابع برای پیشرفت و توسعه این منطقه بیان کرد: در دو ماه گذشته این پیگیری‌ها به جذب منابع ملی کمک کرده که ما نیز به نوبه خود از طریق سازمان برنامه و بودجه پیگیر تخصیص اعتبارات سفر رئیس جمهور و همچنین سال جهش تولید هستیم تا بتوانیم در به سرعت گرفتن اجرا و تکمیل این پروژه‌ها سهیم باشیم.
وی به پروژه سد گیوی نیز اشاره و اظهار کرد: از طریق بانک ملت فاینانس به مبلغ 220 میلیارد تومان برای اجرای این پروژه در نظر گرفته شده تا با احداث آن کشاورزان و باغداران منطقه بتوانند از ذخایر سد گیوی و منابع آب آن استفاده کنند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل خاطرنشان کرد: استاندار اردبیل پیگیر جذب کامل این منابع و سرعت گرفتن احداث این پایاب از طریق پیمانکاران است تا در دو سال آینده اهالی منطقه از پایاب و منابع آبی آن استفاده کنند.
شایقی از پیگیری‌ها برای راه‌اندازی مجدد کارخانه نئوپان خبر داد و گفت: قرار است این واحد تولیدی با مشارکت بخش خصوصی و کمک بنیاد مستضعفان فعالیت خود را از سر بگیرد تا کارگران برای فعالیت مجدد به این واحد تولیدی بازگردند.
وی افزود: قرار است جمعه این هفته استاندار اردبیل و تعدادی از مدیران دستگاه‌های اجرایی با حضور در شهرستان خلخال پیگیر طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی و اقتصادی این شهرستان باشند که حضور نماینده این شهرستان در مجلس به تصمیم گیری‌های مناسب در این سفر کمک خواهد کرد.

 

انتهای پیام/م

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.