تازه ها

پربیننده ترین

1399-05-13 08:10
کد مطلب: 86089
رئیس کل دادگستری استان اردبیل خبر داد:
رتبه نخست اردبیل در تعیین تکلیف پرونده‌های معوق قضایی
عتباتی گفت: اردبیل، اولین استان در تعیین تکلیف پرونده های معوق در سطح کشور بوده که این امر جز در سایه تلاش و کوشش شبانه روزی قضات و کارمندان دادگستری استان محقق نمی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، ناصر عتباتی در جمع خبرنگاران با تبریک عید قربان و عید سعید غدیر خم، با اشاره به ارزش خدمت به مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: بی شک خدمتگذاری به مردم عبادت است و مسلما یادآوری جانفشانی ها و از خود گذشتگی های ایثارگران در طول هشت سال دفاع مقدس پشتوانه و دلگرمی مضاعفی در ارائه خدمت صادقانه و بی منت به مردم است.
 
وی افزود: مسلماً تحقق عدالت و امنیت که بسترساز توسعه و آبادانی است در گرو همکاری، تعامل و هم افزایی کلیه دستگاه های اجرایی و نهادهای نظامی و امنیتی به دست می آید.

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به حضور آیت الله رئیسی در راس قوه قضاییه به تشریح برنامه های تحولی سیستم قضایی پرداخت و گفت: اینک شاهد آن هستیم که  مجموعه های قضایی علاوه بر انجام تکالیف ذاتی خود، در حوزه های مختلف نیز نقش آفرینی می کند.

عتباتی ابراز داشت: حمایت قضایی از سرمایه گذاری به منظور رونق بخشیدن به تولید و اشتغال، دفاع جدی و قاطعانه از حقوق عامه، تداوم و استمرار مبارزه با مظاهر فساد در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از جمله موضوعاتی است که به طور مضاعف برای تحقق آن تلاش می شود.

وی بیان کرد: استان اردبیل، اولین استان در تعیین تکلیف پرونده های معوق در سطح کشور بوده که این امر جز در سایه تلاش و کوشش شبانه روزی قضات و کارمندان دادگستری استان  محقق نمی شد.
 
رئیس کل دادگستری استان اردبیل در ادامه با اشاره به امنیت بالای شهرستان های خلخال و کوثر، یاد آور شد: برخورد قاطعانه با اخلالگران نظم و امنیت یکی از اولویت های اصلی دستگاه قضایی است، لذا دستگاه قضایی با هرگونه قدرت نمایی و اخلال در امنیت به شدت مطابق قانون برخورد می نماید.

عتباتی تصریح کرد: اقدام برنامه محور، برخورد با ایجاد هرگونه ناامنی و قانون شکنی، لزوم نظارت بر زیر مجموعه و نظارت ها بر عملکرد سایردستگاه‌های اجرایی، مبارزه با فساد، بهره‌مندی بیش از پیش از خدمات الکترونیک قضایی با توجه به شیوع ویروس کرونا و همچنین لزوم اتخاذ نگاه پیشگیرانه و استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف در راستای کاهش ورودی پرونده ها به محاکم قضایی را از مهمترین اولویت های سیستم قضایی استان است.
 

انتهای پیام/آ

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.