تازه ها

پربیننده ترین

1399-06-15 12:38
کد مطلب: 86529
چند مدتی است که روال استفاده از خودروهای بدون پلاک در اردبیل خودنمایی می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، چند مدتی است که روال جدیدی از استفاده از خودروهای بدون پلاک در شهر اردبیل خودنمایی می کند و برخی از جوانان قانون گریز شهرمان اقدام به فک پلاک جلو یا عقب یا هر دو خودرو خود نموده و پلاک خودرو را در جلوی شیشه جلو و عقب خودرو قرار می دهند.

به علت کم توجهی مسئولین راهنمایی و رانندگی شهر به این موضوع باعث افزایش این اقدام در بین جوانانی که اقدام به اعمال خلاف و سپس فرار از دست قانون می کنند که و در صورت بروز مشکلات برای شهروندان، امکان یادداشت شماره خوردو برای پیگیری را از بین برده است.

متأسفانه متولیان امر راهنمایی و رانندگی نیز فقط در سطح شهر به جریمه نمودن خودروها به خاطر عدم بستن کمربند و یا جریمه خودروهایی که در محل توقف ممنوع اقدام می کنند،  و تاکنون چندین بار در مقابل پلیس راهنمایی و رانندگی ماشین های فک پلاک شده رفت و آمد و اصلاً این موضوع مسئولین راهنمایی را آزرده خاطر ننموده است.

 این امر ناصواب در شهر ما تبدیل به ویروس  همه گیر در بین جوانان  شده است که نسبت به حل این معضل  اقدام عاجل توسط متولیان امر را می خواهد.

چرا که در قوانین راهنمایی و رانندگی مسئول نصب و فک پلاک خودرو راهنمائی و رانندگی هر شهرستان تعریف  و فک پلاک خودرو جرم تلقی شده است.

تصاویر زیر نمونه ای از صدها مورد فک پلاک می باشد که در صورت دقت مسئولین راهنمائی و رانندگی مطمئناً تعداد بیشتری از این نوع استفاده از پلاک شناسائی خواهد شد!

انتهای پیام/م

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.