تازه ها

پربیننده ترین

1399-06-24 17:53
کد مطلب: 86705
مدیر داروی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:
مشکلی در تامین اقلام بهداشتی و دارو نداریم
مدیر داروی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: هیچ دغدغه ای در تامین اقلام بهداشتی و دارو در استان وجود ندارد و حتی در برخی موارد به خودکفایی رسیده ایم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، حامد رنجبر در بازدید از انبار دارویی معاونت غذا دارو و بررسی وضعیت‌ ذخیره دارویی استان اظهار داشت: ارزیابی وضعیت برای خریدهای استراتژیک و کمبودها و پیش بینی رفع مشکلات آینده استان در حوزه دارو، یکی از وظایف مدیریت داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل است و به همین خاطر، بازبینی های دوره ای از انبار دارویی دانشگاه که مرکز ذخیره داروهای مورد نیاز استان است با دقت و وسواس ویژه ای انجام شده و ضمن بررسی نکات فنی نگهداری دارو، پیش بینی های لازم در خصوص تامین دارو صورت می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه در زمینه تامین دارو وضعیت استان مناسب است افزود: در بحث کرونا و تامین مواد اولیه از قبیل، ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی کننده و وسایل دیالیز نیز به نحو شایسته ای عمل شده و علیرغم تمامی کمبودهای کشوری توانسته ایم با تدبیر و همکاری سایر مسئولین استانی، لوازم و امکانات پزشکی و دارویی مورد نیاز استان را تامین کنیم.

مدیر داروی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت:  هم اینک از این لحاظ هیچ دغدغه ای در استان وجود ندارد و حتی در برخی زمینه ها مثل تولید الکل طبی، ماسک و مواد ضدعفونی کننده به خودکفایی رسیده ایم.

وی همچنین تصریح کرد: از شرکت پخش البرز جهت بررسی وضعیت توزیع داروهای سهمیه ای، میزان بدهی و تامین الکل مورد نیاز مراکز درمانی استان نیز بازدید دوره ای به عمل آمد.

انتهای پیام/م

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.