تازه ها

پربیننده ترین

1399-06-25 08:34
کد مطلب: 86711
مدیرعامل شرکت آب منطق ای اردبیل از تامین اعتبار احداث شبکه آبیاری و زهکشی سد گیوی خبرداد و گفت: قرارداد نهایی پرداخت 2 هزار و ۱۲۸ میلیارد ریالی تسهیلات بانکی فاینانس داخلی برای احداث شبکه آبیاری و زهکشی سد گیوی بین شرکت آب منطقه ای اردبیل و بانک کشاورزی امضا شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،عباس چنگی مرنی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل صبح امروز در جمع خبرنگاران از تفاهم نامه  شرکت آب منطقه ای اردبیل و بانک کشاورزی برای احداث شبکه آبیاری و زهکشی سد گیوی  خبرداد و گفت: طبق این قرارداد بانک کشاورزی به عنوان بانک عامل در قرارداد سندیکایی بانک‌های سپه و کشاورزی، مبلغ ۲ هزار و ۱۲۸ میلیارد ریال در احداث شبکه آبیاری و زهکشی سد گیوی سرمایه‌گذاری می‌کند و سازمان برنامه و بودجه کشور از سوی دولت، بازپرداخت اصل و سود این تسهیلات را تضمین کرده است.

وی افزود: این فایناس که در احداث شبکه‌های آبیاری و زهکشی در ایران برای اولین بار انجام می‌شود و در چهار قسط دریافت خواهد شد و برای تسریع در  اجرای طرح آبیاری و زهکشی پایاب سد گیوی هزینه می‌شود.

چنگی گفت: اجزای اصلی شبکه آبیاری و زهکشی گیوی شامل دو بخش سامانه انتقال آب از سد گیوی به شبکه به طول ۷.۶ کیلومتر با لوله فولادی با قطر ۱۶۰۰ میلیمتر و احداث شبکه اصلی آبیاری و زهکشی شامل خطوط لوله تحت فشار و سازه‌های آبی وابسته بطول ۶۰ کیلومتر شامل لوله های فولادی، جی آرپی و پلی اتیلن در سایزهای مختلف از ۱۳۰ میلیمتر تا ۱۶۰۰ میلیمتر خواهد بود.

سد گیوی (کوثر) با ظرفیت ۷۶ میلیون متر مکعب ۱۰۲ متر ارتفاع دارد، این سد روی رودخانه گیوی چایی از نوع خاکی سنگ ریزه‌ای با هسته رسی احداث و حجم مفید آن ۵۳ میلیون مترمکعب است.

 پایاب این سد هفت هزار هکتار اراضی زراعی و باغی در شهرستان کوثر را آبیاری می‌کند.

 توسعه و بهبود اراضی دیم و باغات شهرستان کوثر (گیوی)، کنترل سیلاب رودخانه گیوی، ایجاد اشتغال، جلوگیری از مهاجرت اهالی و افزایش جاذبه‌های توریستی شهرستان از اهداف احداث سد گیوی است.

انتهای پیام/ج

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.