تازه ها

پربیننده ترین

1399-06-25 10:51
کد مطلب: 86715
نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: کشاورزان در تامین نفت و گازوئیل با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند و میان وزارتخانه های نفت، جهاد کشاورزی و کافی نت ها سرگردانند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، سیدغنی نظری خانقاه  نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، پس از گزارش وزیر نفت درباره طرح های توسعه ای وزارتخانه متبوعش، اظهار داشت: 99 درصد شهرها و 87 درصد روستاها از گاز طبیعی استفاده می کنند و از آنجا که گاز مورد استفاده برای این مناطق از یک منبع یعنی عسلویه به دست می آید وزارت نفت اقدام مناسبی برای راه اندازی پدافند غیرعامل در این منطقه انجام نداده است تا کشور دچار مشکل نشود.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که چرا بورس انرژی را فعال نکردید، افزود: با فعال کردن این ظرفیت می توان نفت را به بخش خصوصی فروخت. برنامه وزارت نفت برای تحقق این مهم چیست؟

وی با بیان اینکه باید گازرسانی به مناطق سردسیر به ویژه روستاهای محروم بدون توجه به هزینه آن به عنوان خدمت در راستای عدالت اجتماعی در اولویت قرار گیرد، گفت: روستاهای خلخال علیرغم اینکه جزو سردسیرترین مناطق هستند از نعمت گاز طبیعی بی بهره اند.

نظری خانقاه با بیان اینکه کشاورزان در تامین نفت و گازوئیل با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند و میان وزارتخانه های نفت، جهاد کشاورزی و کافی نت ها سرگردانند، خاطر نشان کرد: چرا گزارشی از اختصاص یک درصد از 14 درصد وزارت نفت برای توسعه و تحقیقات به کمیسیون آموزش مجلس ارائه نشده است.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت تقویت صادرات گاز به منظور بهبود روابط اقتصادی، ادامه داد: آیا سلف نفتی را قبول دارید؟ آیا این طرح به نفع مردم است؟ اگر جواب شما مثبت است توضیحات لازم درباره این طرح را به وکلای مردم در خانه ملت ارائه دهید

 

انتهای پیام/آ

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.