تازه ها

پربیننده ترین

1399-06-25 12:12
کد مطلب: 86716
در چرخشی 180 درجه ای و پس از فشار رسانه ای شرکت توسعه گردشگری اعلام کرد به هیچ عنوان قصد تعطیلی و تعدیل نیرو در سرعین را ندارد، در حالی که پیش از این کارکنان هتل لاله و آبدرمانی سبلان در اعتراض به حذف آنها، مقابل فرمانداری شهرستان تجمع کرده بودند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، با شیوع ویروس کرونا در کشور اولین نقطه که از بازار اقتصاد منفی این بیماری ضربه اساسی خورد، صنعت گردشگری بود، که در این میان سفره سرعین بعنوان برند گردشگری استان اردبیل که سالانه به گفته مسئولان 8 میلیون نفر را پذیرایی می کند خالی ماند.

از همان ابتدای ماجرای کرونا زمزمه های تعدیل نیرو در دو مرکز اقامتی و آبگرم سرعین از سوی توسعه گردشگری شنیده شد و 45 نفر بصورت موقت کنار گذاشته شدند که پس انعکاس در رسانه ها به جز چند تن، بقیه کارکنان سر کار خود بازگشتند.

با آغاز پیک دوم کرونا در کشور بار دیگر حرف و حدیث های مبنی بر تعطیلی اخراج نیروهای هتل لاله و آبدرمانی سبلان دوباره به گوش رسید و با صحبت های فرماندار سرعین در جلسه هفته دفاع مقدس این ادعاها را قوت بخشید.

️تعطیلی هتل لاله و آبدرمانی سبلان لکه ننگی برای توسعه گردشگری است

حسن حسن پور در جلسه گرامیداشت هفته دفاع مقدس در انتقاد به تعطیلی هتل لاله و آبدرمانی سبلان، گفت: هتل لاله برندی برای استان و کشور هست و ما مخالف تعطیلی این دو مجموعه گردشگری هستیم.

وی افزود: توسعه گردشگری  ۳۰ سال به همت سرعین روی پا ایستاده‌ است حالا نوبت آنها است، نباید غیرت و تعصب شرکت اجازه تعطیلی این دو مجموعه  را بدهد.

فرماندار سرعین گفت: در خواست ما  این است که حقوقی ضایع نشود و از تعطیلی این واحد ها جلوگیری شود.

اما در میان جامعه هتلداران استان اردبیل و کشور نیز بیکار ننشسته و این تعطیلی را اقدامی سیاسی ارزیابی کردند.

️تعطیلی هتل لاله تصمیمی سیاسی است

جعفر بذری در گفتگو با خبرنگار سبلان ما، اظهار داشت: تعطیلی احتمالی هتل لاله سرعین و آبدرمانی سبلان، تصمیمی سیاسی و شتابزده از سوی شرکت توسعه گردشگری است.

وی افزود: با تعطیلی هتل لاله سرعین و آبدرمانی سبلان، عملاً نشان‌های تجاری و گردشگری شهر، نابود خواهند شد.

رئیس جامعه هتلداران استان اردبیل گفت: دولت چگونه به فکر توسعه گردشگری است ولی نمی‌تواند همان اندک نیروهای خود را مانند بخش خصوصی، حمایت کند.

وی تصریح کرد: در سطح کشور سرمایه‌گذارانی داریم که از همان ابتدای شیوع کرونا با مدیریت مناسب، سرمایه‌های انسانی خود را حفظ کرده‌اند.

هتل لاله و آبدرمانی سبلان نباید تعطیل شود

با داغ شدن موضوع در شبکه های مجازی و رسانه های بدری نماینده مجلس نیز به این بحث ورود کرد و اظهار داشت: پیگیر حل این موضوع هستم و  فردا در این مورد جلسه ای با مسئولین مربوطه برگزار می‌کنیم.

وی افزود: تعطیلی و یا تعدیل نیرو این دو مجموعه گردشگری به هیچ عنوان مورد قبول نیست.

در چرخشی 180 درجه ای، شرکت توسعه گردشگری ایران اعلام کرد که به هیچ عنوان قصد تعطیلی و تعدیل نیرو در سرعین را ندارد، در حالی که پیش از این کارکنان هتل لاله و آبدرمانی سبلان در اعتراض به حذف آنها مقابل فرمانداری شهرستان تجمع کرده بودند.

قصد تعدیل نیرو نداریم

مجید قلیچ خانی در گفتگو با خبرنگار  پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اظهار داشت: شرکت توسعه گردشگری با وجود شرایط بحرانی حاکم بر صنعت گردشگری، تاکنون هیچ یک از مجموعه‌های گردشگری تحت پوشش خود در سطح کشور را تعطیل نکرده است.

وی افزود: تمامی مجموعه‌های گردشگری همچنان با تلاش مضاعف و رعایت دقیق اصول و پروتکل‌های بهداشتی در حال خدمت‌رسانی به میهمانان و گردشگران هستند.

معاون بهره‌برداری شرکت توسعه گردشگری ایران گفت: شرکت توسعه گردشگری به عنوان یک بنگاه اقتصادی هیچ بودجه‌ای از محل منابع عمومی دولت دریافت نمی‌کند و همواره به صورت درآمد - هزینه اداره می‌شود.

وی تصریح کرد: هیچ تصمیم و نیتی برای تعطیلی و یا تعدیل نیرو در هتل لاله و آبدرمانی سبلان نداریم و در فکر توسعه و پیشرفت این دو مجموعه هستیم.

تک قطبی گردشگری و محور بودن آبدرمانی در سرعین، در پی شیوع ویروس کرونا ماشین اقتصاد این شهرستان از کار انداخته است و باید بازنگری های در اشتغالزایی های حول محور گردشگری انجام شود تا به یک باره شاهد حذف مشاغل نباشیم.

انتهای پیام/م

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.