تازه ها

پربیننده ترین

1399-06-27 08:30
کد مطلب: 86740
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل:
تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی اردبیل توسعه می یابد
اهلی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل، تکمیل گنجایش تصفیه خانه شهرک صنعتی اردبیل۲ را یکی از مشکلات موجود در آن برشمرد و گفت: ظرفیت کنونی تصفیه خانه شهرک صنعتی اردبیل۲ به میزان ۲۵۰۰ مترمکعب در روز است که جوابگوی حجم پساب ورودی واحدهای تولیدی را ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، محمد اهلی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل در بازدید از این شهرک گفت: رعایت شاخص‌های زیست‌محیطی یکی از دغدغه‌های اصلی شرکت شهرک‌های صنعتی است و  تلاش می شود با اجرای برنامه‌های کوتاه مدت و میان مدت، روند تصفیه پساب خروجی واحدهای صنعتی بهبود یابد. 

وی افزود: شهرک صنعتی ۲ اردبیل با مساحت بیش از ۷۰۰ هکتار بزرگترین شهرک صنعتی استان اردبیل است که با توجه به وسعت آن، دارای معضلاب و مشکلاتی است که باید برطرف شود.

اهلی،  تکمیل گنجایش تصفیه خانه شهرک صنعتی اردبیل۲ را یکی از مشکلات موجود در آن برشمرد و گفت: ظرفیت کنونی تصفیه خانه شهرک صنعتی اردبیل۲ به میزان ۲۵۰۰ مترمکعب در روز است که  جوابگوی حجم پساب ورودی واحدهای تولیدی را ندارد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل از دیگر برنامه های کوتاه مدت این شرکت برای بهبود روند تصفیه فاضلاب را پیگیری برای جداسازی پساب خروجی واحد تولیدی سبلان پارچه برشمرد و ادامه داد: شرکت سبلان پارچه دارای بیش از ۱۵۰۰ مترمکعب پساب خروجی است که عملاً بیش از ۶۰ درصد از ظرفیت تصفیه خانه شهرک صنعتی اردبیل۲ اختصاص به پالایش این واحد صنعتی دارد.

وی افزود: مقرر شده شرکت سبلان پارچه نسبت به اجرای خط انتقال اختصاصی و خارج کردن پساب آن از تصفیه خانه شهرک صنعتی اردبیل۲ اقدام نماید که تحقق این امر نقش بسزایی بر بهبود عملکرد تصفیه خانه خواهد داشت.

اهلی از برنامه‌های میان مدت این شرکت برای رعایت مسائل زیست محیطی در شهرک صنعتی اردبیل۲  را اجرای مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب این شهرک صنعتی برشمرد و افزود: ساختمان ابنیه مدول دوم تصفیه خانه با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال از محل منابع ملی و استانی آغاز شده است که تکمیل آن به ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز دارد.

وی یکی از راه‌های رسیدن به توسعه پایدار و کاهش اثرات نامطلوب محیط زیست را بهبود و توسعه روش‌های تصفیه فاضلاب دانست و ابراز امیدواری کرد تا واحدهای صنعتی با رعایت مسائل زیست محیطی و افزایش سطح کیفی تصفیه خانه های فاضلاب، به توسعه پایدار استان و حفظ محیط زیست کمک بیشتری نمایند.

انتهای پیام/ج

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.