تازه ها

پربیننده ترین

1399-07-02 09:14
کد مطلب: 86887
معاون اقتصادی استاندار اردبیل خبرداد:
فعالیت شبانه روزی گمرک بیله سوار در ایام کرونایی
معاون اقتصاری استاندار اردبیل گفت: فعالیت شبانه روزی پایانه مرزی بیله سوار و عدم تعطیلی ورود و خروج تجاری در ایام کرونایی از مزیت های این نقطه مرزی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، ارژنگ عزیزی شامگاه روز سه شنبه در جلسه بررسی مسائل گمرک بیله سوار اظهار داشت: عدم اجازه خروج به کامیون های حامل بار صادراتی در گمرک کشور مقابل و ترانشیپ آن کالاها به کامیون های کشور همسایه و عودت کامیونهای ایرانی به گمرک بیله سوار از جمله مسایلی است که باید با ورود طرفین بر طرف شود.

 وی افزود: نبود آزمکایشگاه مجهز و استاندارد و عدم استقرار  ایکس ری کامیونی و نیز نامناسب بودن راه های مواصلاتی گرمی، بیله سوار و کمر بندی بیله سوار جز مواردی است که نیاز به توجه بیشتر مسئولین کشوری دارد.

معاون اقتصاری استاندار اردبیل عدم شفافیت قوانین و ضعف سایر زیر ساختها را از مشکلات گمرک مرزی بیله سوار دانست و گفت: با حل مسائل مطروحه این گمرک ظرفیت بسیار بالایی جهت صادرات و واردات برای کشور دارد و علیرغم وضعیت کرونایی حتی یک روز تعطیل نشده است.

عزیزی ضمن قدردانی از اعضای کمیته قیمت گذاری تصریح کرد: اعضای کمیته دائمی قیمت گذاری پایه کالاهای صادراتی را به واسطه موافقت با درخواست استانداری اردبیل عملی کردند.

وی ابراز داشت: این کمیته در رابطه با کاهش قیمت پایه سیب زمینی از۲۰۰ دلار به ۱۰۰دلار موافقت کرده اند که امیداوریم در رابطه با تجدیدنظر در قیمت پایه صادراتی ۵ قلم پیشنهادی دیگر استانداری مساعدت لازم را داشته باشند.

عزیزی با بیان اینکه وضعیت گمرکات استان، واردات و صادرات در یک سال گذشته و همچنین ۵ ماهه اول سالجاری نسبت به سایر مناطق مطلوب بوده است افزود: علیرغم محدودیت ها و ممنوعیت های کرونایی و تحریم های ظالمانه، طبق آمار حمل و نقل پایانه های استان رتبه قابل توجهی داریم.

انتهای پیام/آ

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.