سرویس: اقتصادی
کد خبر: 87529
|
08:24 - 1399/08/05
نسخه چاپی

استاندار اردبیل:

افزایش ۳۴ درصدی صادرات در اردبیل/ تولیدکنندگان پیشروان عرصه اقتصاد هستند

افزایش ۳۴ درصدی صادرات در اردبیل/ تولیدکنندگان پیشروان عرصه اقتصاد هستند
استاندار اردبیل گفت: صادرکنندگان و تولید کنندگان پیشرو چرخه اقتصاد هستند و باید با حمایت از این اقشار در راستای کاهش مشکلات اقتصادی تلاش کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلیسبلان‌ما، اکبر بهنام جو در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با محور صادرات، بابیان اینکه بسته های حمایتی برای صادرکنندگان استان تدوین می شود، اظهار داشت: در تدوین این بسته از الگوهای موفق در سایر نقاط کشور استفاده شده و به صورت اختصاصی برای صادرکنندگان استان اختصاص می یابد.

وی افزود: صادرکنندگان و تولید کنندگان پیشرو چرخه اقتصاد هستند و باید با حمایت از این اقشار در راستای کاهش مشکلات اقتصادی تلاش کنیم.

استاندار اردبیل از تلاش برای رفع مشکلات صادرکنندگان در استان و پیگیری موانع صادرات در مرکز کشور خبر داد و گفت: با وجود برخی مشکلات تولید کنندگان و صادرکنندگان به فعالیت در این حوزه ادامه می دهند و مسوولان باید با رفع مشکلات مسیر تولید و صادرات را هموارتر سازند.

بهنام جو با اشاره به افزایش ۳۴ درصدی صادرات در نیمه اول سالجاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، بیان کرد: ارزش صادرات انجام گرفته در استان بیش از ۷۰ میلیون دلار است که پیش بینی می شود این رقم تا پایان سال به بیش از ۱۵۰ میلیون دلار برسد.

وی اظهار کرد: برخی محصولات و کالاها در سال جاری به سبد صادراتی استان افزوده می شود که این کالاها میزان ارزش صادرات استان را در سال های آینده به بیش از ۲۵۰ میلیون دلار می رساند.

بهنام جو ام دی اف، فرآورده های کارخانه پتروشیمی ، صنایع بالادستی کشاورزی و لوازم خانگی را از جمله کالاهای افزوده شده به سبد صادراتی استان عنوان کرد.

استاندار اردبیل با اشاره به مشکل صادر کنندگان استان در خصوص قیمت گذاری پایه در گمرک، گفت: قیمت پایه برخی محصولات صادراتی با رایزنی های انجام گرفته به رقم واقعی رسیده و تلاش می شود قیمت پایه صادراتی سایر تولیدات برند استان نیز اصلاح شود.

وی تصریح کرد: وقتی نمی توانیم نفت را صادر کنیم باید به تولید و صادرات محصولاتی کمک کنیم که موجب رونق اقتصاد و ارزآوری برای کشور شوند.

 

انتهای پیام/آ

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد