سرویس: گروه شهرستانیکد خبر: 87834|16:54 - 1399/08/22
نسخه چاپی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل:

طرح خانه به خانه شناسایی بیماران کرونایی در اردبیل اجرا می شود

طرح خانه به خانه شناسایی بیماران کرونایی در اردبیل اجرا می شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طرح خانه به خانه شناسایی، بیماریابی و آموزش با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و بسیج استان در روزهای آینده اجرایی و جزئیات آن بزودی اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلیسبلان‌ما، عصر امروز در  نشست مشترک با حضور  سرهنگ عبدی معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس (ع) استان و جمعی از مدیران دانشگاه علوم پزشکی، شهرام حبیب زاده  ضمن قدردانی از مجموعه سپاه و بسیج استان در همکاری و مشارکت با دانشگاه از ابتدای شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: امیدواریم با همراهی و همکاری هم بتوانیم این مرحله از اپیدمی بیماری کرونا را با کمترین آسیب به پایان برسانیم.

وی طرح مشترک دانشگاه و بسیج استان در شناسایی و بیماریابی خانه به خانه را بسیار ارزشمند دانست و افزود: همکاری بسیج و پایگاه های محلات در کنار دانشگاه در این مرحله بیماری می تواند در آگاهی بخشی، آموزش، بیماریابی و در مراحل بعد از طریق ارجاع به مراکز درمانی مفید واقع شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل برنامه ریزی دقیق در این طرح را خواستار و بر اهمیت شناسایی افراد ناقل در سطح جامعه بعنوان یکی از معضلات جدی در مقابله با بیماری کرونا تاکید کرد.

وی تصریح کرد: طرح خانه به خانه شناسایی، بیماریابی و آموزش با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و بسیج استان در روزهای آینده اجرایی و جزئیات آن بزودی از طریق رسانه های عمومی اطلاع رسانی خواهد شد.

در این نشست سرهنگ شکور عبدی معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس (ع) استان نیز ضمن تجلیل از مدافعین سلامت استان اظهار داشت: براساس منویات مقام معظم رهبری و دستورات ابلاغی و در جهت قطع زنجیره انتقال ویروس منحوس کرونا، با کمک پایگاه های مقاومت بسیج در محلات و استفاده از پتانسیل بسیج، امیدواریم بتوانیم با بیماریابی، آگاهی بخشی، آموزش و فرهنگ سازی افکار عمومی در جهت کنترل این بیماری قدمهای موثری برداریم.

انتهای پیام/م

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد