سرویس: پزشکی وسلامتکد خبر: 87954|06:03 - 1399/09/01
نسخه چاپی

استاندار اردبیل:

کمک بسیج به کشور در شرایط بحرانی/ بیمار یابی خدمتی بزرگی برای جامعه است

کمک بسیج به کشور در شرایط بحرانی/ بیمار یابی خدمتی بزرگی برای جامعه است
استاندار اردبیل گفت: همزمان با هفته بسیج اقدامات بسیجیان برای بیماریابی خدمت بزرگی برای کادر درمان و جامعه سالم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلیسبلان‌ما، اکبر بهنام جو در جمع بسیجیان مجری طرح سپهبد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: طرح خانه به خانه و بیمار یابی باعث می شود که افراد سالم از طریق این بیمارانی که حتی خودشان از نحوه شیوع ویروس به سایر افراد خبر ندارند کمک بزرگی شود.

وی ضمن تبریک هفته بسیج به تمام بسیجیان افزود: بسیج همیشه کنار مردم در صحنه بوده و در بحرانی ترین زمان ها به کمک مملکت آمده است که نمونه آن ۸سال جنگ تحمیلی بوده است.

استاندار اردبیل گفت: در زمینه قطع زنجیره کرونا هم باید بصورت جهادی عمل کنیم و شما بسیجیان با مراجعه خانه ها و پر کردن فرم پرسش های طراحی شده توسط خانوارها و نحوه اطلاع یابی از ادامه روند وارد میدان شده اید.

وی افزود: افرادی هستند که خودشان مبتلا به ویروس کرونا شده و جهت تهیه دارو خود سوار تاکسی می شود و وارد داروخانه شده و درمان تهیه می کند که این طرز رفتار سایر مردم را آلوده می کند و باید اطلاع رسانی دقیق و آموزش بیشتری به مردم داده شود.

بهنام جو ادامه داد: در این پرسش نامه افراد شناسایی می شوند که در صورت نداشتن خانواده و همراه پایگاه های سلامت وارد عمل شده و شیوع ویروس توسط چنین افرادی پیشگیری می شود.

وی با بیان اینکه در مناطق محروم باید بیشتر هوای افراد کم برخوردار را داشته باشیم، افزود: در مناطق محروم افراد زیادی هستند که بخاطر حفظ شخصیت تحت پوشش هیچ ارگانی نیستند و کسی را ندارند که برای آنها دارو و امکانات تهیه کنند و بسیج در چنین شرایطی کمک یار آنها می شود.

بهنام جو اظهار کرد: بر اساس اطلاعات فرم های طراحی شده برنامه ریزی می شود و باید تلاش کنیم اطلاعات دقیقی در اختیار برنامه ریزان قرار دهیم.

استاندار اردبیل گفت: برنامه ای که بصورت محله محور و خانواده محور انجام می شود در قطع زنجیره کرونا و کاهش افراد بستری در بیمارستان ها کمک خوبی می کند و اعتماد به جوانان استان را افزایش می دهد.

وی تصریح کرد: جامعه ای توسعه و پیشرفت می کند که سالم و نشاط و آرامش داشته باشد که این مهم هم در سایه تلاش و عمل به پروتکل های بهداشتی و رونق اقتصادی و توجه به آموزش ها امکان پذیر است.

 

انتهای پیام/آ

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد