سرویس: سیاسی
کد خبر: 90659
|
13:56 - 1400/03/05
نسخه چاپی

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل:

بررسی صلاحیت داوطلبان ریاست جمهوری فارغ از مسائل سیاسی/اقدام شورای نگهبان، عمل به مرّ قانون است

بررسی صلاحیت داوطلبان ریاست جمهوری فارغ از مسائل سیاسی/اقدام شورای نگهبان، عمل به مرّ قانون است
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: شورای نگهبان همواره بر اساس مر قانون عمل کرده و به جناح بندی های سیاسی توجه نکرده است.

حجت الاسلام حسن باقری در گفتگو با خبرنگارسبلان ما، با بیان اینکه از نظر قانون یکی از وظایف مهم شورای نگهبان بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری است، اظهار داشت: در شورای نگهبان، شش فقیه عالم و شش حقوقدان حضور دارند که بدون در نظر گرفتن سلایق و جناح های سیاسی، طبق اختیارات قانونی اقدام به احراز صلاحیت می کنند.

وی با اشاره به نظرات برخی مبنی بر اینکه باید برررسی صلاحیت ها مهندسی شده باشد، افزود: وظیفه شورای نگهبان بررسی صلاحیت افراد است که به نحو احسن هم انجام شده و ایجاد مشارکت حداکثری بر عهده این افراد نیست.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه طبق قانون اساسی نظر شورای نگهبان در مورد صلاحیت افراد فصل الخطاب است، گفت: افرادی که در انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت شده اند، به قانون تمکین کنند که اقدام شورای نگهان بر اساس مر قانون است.

حجت الاسلام باقری تصریح کرد: همه ما با شرکت پرشور در انتخابات 28 خرداد و حضور در پای صندوق های رای، فردی اصلح و در تراز انقلاب اسلامی ایران انتخاب خواهیم کرد.

انتهای پیام/آ

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد