سرویس: جهاد و مقاومت
کد خبر: 92246
|
09:43 - 1400/07/01
نسخه چاپی

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اردبیل:

شهید بالازاده الگوی جهاد و ایثار برای نسل امروزی/دانش آموزان در سنگر علم آموزی راه شهدا را ادامه دهند

شهید بالازاده الگوی جهاد و ایثار برای نسل امروزی/دانش آموزان در سنگر علم آموزی راه شهدا را ادامه دهند
مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان اردبیل گفت: دانش آموزان امروزی می توانند با الگو گرفتن از شهید بالازاده‌ها و با پیشرفت در عرصه علم و دانش، کشور را در تمام زمینه‌ها بی نیاز کنند.

ایرج نقی پور در گفتگو با خبرنگارسبلان ما، با اشاره به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و از خود گذشتگی‌های شهدای دانش آموز دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: نوجوانان، جوانان و دانش آموزان اکثریت اقشار حاضر در جبهه‌های حق علیه باطل را تشکیل می دادند.

وی افزود: این قشر در دوران دفاع مقدس احساس تکلیف کرده، و با رها کردن نیمکت های کلاس درس  در جبهه‌های سخت دوران جنگ تحمیلی حضور یافتند.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان اردبیل با بیان اینکه استان اردبیل در دوران جنگ تحمیلی ۷۲۵ شهید دانش آموز تقدیم نظام کرده است، گفت: دانش آموزان غیور از اقصی نقاط استان و  از شمالی‌ترین نقطه کشور یعنی شهرستان های پارس آباد و اصلاندوز به جنوبی ترین نقطه کشور اعزام شده و از مرز و بوم و کیان میهن اسلامی دفاع کردند.

نقی پور با اشاره به سن کم شهدای دانش آموز، ابراز داشت: با مروری بر سخنان و وصیت‌نامه های شهدای دانش آموز به بزرگ مردی و بلوغ فکری این عزیزان پی می‌بریم که احساس تکلیف کرده و در جبهه حاضر شدند.

وی با بیان اینکه شهید فهمیده‌های آذربایجان، شهید بالازده‌هایی بودند که با دل‌هایی بزرگ و مملو از نور ایمان، سنگر علم آموزی را رها کرده و حضور در سنگرهای نبرد حق علیه باطل را در آن زمان ارجح دانستند، تصریح کرد: دانش آموزان امروزی با الگو قرار دادن شهدای دانش آموز و عمل به وصیت های آنان می توانند با پیشرفت خود در عرصه علم و دانش کشور را در زمینه‌های علمی و اقتصادی و... بی نیاز کنند.

انتهای پیام/آ

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربیننده ترین ها