سرویس: اجتماعی
کد خبر: 92326
|
17:11 - 1400/07/05
نسخه چاپی

در راستای ایمن سازی جامعه انجام می شود؛

بسیج عمومی برای واکسیناسیون خانواده بزرگ آموزش و پرورش

بسیج عمومی برای واکسیناسیون خانواده بزرگ آموزش و پرورش
استاندار سابق اردبیل گفت: استان اردبیل بیش از ۲۲۰هزار دانش آموز دارد و با احتساب والدین دانش آموزان و معلمان ۶۰۰هزار نفر در این خانواده بزرگ حایز دریافت واکسن هستند و باید همه بسیج شوند.

به گزارش سبلان ما ، اکبر بهنام جو استاندار سابق اردبیل گفت: استان اردبیل بیش از ۲۲۰هزار دانش آموز دارد و با احتساب والدین دانش آموزان و معلمان ۶۰۰هزار نفر در این خانواده بزرگ حایز دریافت واکسن هستند و باید همه بسیج شوند.

بهنام جو در جلسه مشترک ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا و قرارگاه شهید سلیمانی در سپاه حضرت عباس (ع) استان، گفت: خانواده بزرگ آموزش و پرورش باید با اطلاع رسانی و اعلام همگانی در راستای دریافت واکسن کووید ۱۹ جهت ایمن سازی عمومی تلاش کنند.

وی با بیان اینکه این تعداد از جمعیت باید تحت نظارت آموزش و پرورش واکسینه شوند افزود: آموزش و پرورش استان با شناسایی خانواده ها و معلمانی که تاکنون واکسن دریافت نکرده اند باید با در نظر گرفتن مشوق ها و حتی با اعمال اجبار واکسینه کنند.

بهنام جو تصریح کرد: خوشبختانه استان اردبیل نسبت به هفته های گذشته وضعیت خوبی پیدا کرده  چهار شهرستان به رنگ نارنجی و هفت شهرستان نیز به رنگ زرد در آمده اند.

وی با اشاره به اینکه تزریق واکسن در روستاها و حواشی شهرها خانه به خانه انجام می شود گفت: در هفته گذشته میزان بستری ها از ۶۴درصد به ۴۴ درصد رسیده است، در واقع از ۸۵۰نفر بستری به ۲۷۰نفر رسیده که یک سری از افراد بستری موقت نیز با توجه به افزایش و آزاد شدن تخت ها بستری شده اند. 

بهنام جو گفت: تزریق واکسن در استان شتاب بیشتری گرفته در افراد ۴۰ سال به بالا وضعیت خوب است .

وی از مردم استان اردبیل خواست در دریافت واکسن حساسیت به خرج داده و در ایجاد ایمنی عمومی، کادر درمان را یاری کنند.

در این جلسه فرمانده سپاه حضرت عباس(ع)استان، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان و سایر اعضای جلسه گزارش عملکرد و پیشنهادهای خود را ارایه دادند.

 

انتهای پیام/ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربیننده ترین ها