سرویس: اقتصادی
کد خبر: 100008
|
08:59 - 1402/06/14
نسخه چاپی

معاون استاندار اردبیل خبر داد:

لزوم پیشگیری از کشت‌های غیر استرانژیک و زیرنایلونی

لزوم پیشگیری از کشت‌های غیر استرانژیک و زیرنایلونی
معاون استاندار اردبیل به اقدامات صرفه‌جویی مصرف آب در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: جهت اصلاح الگوی مصرف باید از کشت‌های غیر استرانژیک و زیرنایلونی جلوگیری شود.

به گزارش سبلان ما، سید کمال‌الدین میرجعفریان صبح امروز در جلسه شورای مدیریت آب استان اردبیل با بیان اینکه انتقال آب به استان اردبیل باید در اولویت‌های ابلاغ منابع قرار گیرد گفت: در راستای صرفه‌جویی در مصرف آب لازم است سازمان جهاد کشاورزی با اصلاح الگوی کشت، ارائه الگوی مناسب کشت و برنامه‌ریزی برای نوع کشت طی سال آینده به‌ویژه در شمال استان اردبیل، از کشت‌های غیر استراتژیک و زیر نایلونی پیشگیری کند.

وی با تأکید بر حضور و اقدام به‌موقع دستگاه‌های مرتبط در راستای صرفه‌جویی مصرف آب، افزود: هر یک از دستگاه‌ها نسخه علاج بخشی در حوزه خود ارائه دهد و در صورت بروز مخاطرات پاسخ‌گوی شرایط باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل در ادامه سخنان خود به اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری، اشاره کرد و گفت: باتوجه‌به ضرورت و اهمیت طرح‌های آبخیزداری برای حفظ منابع آبی، در این راستا لازم است دستگاه‌های نظارتی هم ورود کنند و اجرای این طرح‌ها سرعت گیرد.

میرجعفریان با اشاره به تدوین سند سازگاری با کم‌آبی استان اردبیل، خاطرنشان کرد: وضعیت آب و نیاز به انتقال آب به استان در این سند لحاظ شده که افزودن این مهم برای قرارگرفتن در اولویت‌های ابلاغ منابع ضروری است.

 

انتهای خبر/ج