سرویس: سیاسی
کد خبر: 100046
|
14:22 - 1402/06/17
نسخه چاپی

امام جمعه اصلاندوز:

اربعین حسینی، مردمی‌ترین راهپیمایی تاریخ است

اربعین حسینی، مردمی‌ترین راهپیمایی تاریخ است
امام جمعه اصلاندوز با بیان اینکه اربعین حسینی، مردمی‌ترین راهپیمایی تاریخ است، گفت: مهم‌ترین رسالت دستگاه‌های حاکمیتی در همه سطوح تلاش برای ترسیم راهبردها و یافتن راهکارهای خلاقانه، توسعه و تعمیق هوشمندانه «مردمی‌بودن» و «مردمی‌ماندن» راهپیمایی اربعین حسینی است.

به گزارش سبلان ما،حجت‌الاسلام محمد جعفرزاده امام‌جمعه شهرستان اصلاندوز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با تبیین مسائل پیرامون حماسه بزرگ اربعین گفت: راهپیمایی بی‌نظیر اربعین با مختصات ویژه آن، که بزرگترین راهپیمایی جهان با حضور بیش از ۲۰ میلیون نفر از مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان از هر مذهب و نژاد و رنگ و زبان و فرهنگ در مقصد جان‌ها؛ کربلای حسینی به پایان رسید و قافله صدها میلیون انسان عاشق در بارگاه حسینی آرامش یافت.

 جعفرزاده گفت: نقش مردم و جوانان از همه اقشار و اصناف و اقوام و مذاهب و هیأت‌های مذهبی و گروه‌های جهادی و همت والا و بذل نفس و نفیس میلیون‌ها عاشق حسینی است که اربعین را مردمی‌ترین راهپیمایی تاریخ کرده است.

وی با تأکید بر اینکه علیرغم همه تبلیغات مسموم دشمن و برخی عوامل داخلی، بار اصلی اقامه عزای حسینی و بزرگداشت اربعین حسینی برعهده مردم است و هزینه دولتی در برابر هزینه‌های مردم که اندک اندک تبدیل به اقیانوس ایثار و گذشت شده است؛ ناچیز است خاطر نشان کرد: این مسأله‌ای است که باید به درستی تحلیل و تبیین گردد.

 امام‌جمعه اصلاندوز با بیان اینکه در برابر این مردم آگاه و عظمت حضور آگاهانه و عاشقانه ایشان باید کرنش کرد و تمام‌قامت ایستاد، گفت: کافی است مروری کوتاه بر مجاهدت خالصانه مردم عزیز و دردکشیده استان‌های میزبان زوار در گذرگاه‌های شش گانه گواه صدق این ادعاست.

جعفرزاده عنوان کرد: مهم‌ترین رسالت و مأموریت دولت و دستگاه‌های حاکمیتی در همه سطوح تلاش برای ترسیم راهبردها و یافتن راهکارهای خلاقانه و مبتکرانه توسعه و تعمیق هوشمندانه «مردمی‌بودن» و «مردمی‌ماندن» راهپیمایی اربعین و جستجوی دقیق برای کاهش دخالت دولت از تصدی‌گری به سمت تسهیل‌سازی و تنظیم‌گری است. البته در این باب لازم است که عزیزان هیأت امناها و ریش‌سفیدان اصلاندوز، نقش کارکردی و حضور موثر خود را تقویت کنند و در کنار خلاقیت و ابتکار جوانان نقش راهبری و هدایت‌گری خود را به صورت مؤثرتری به نمایش بگذارند.

 خطیب جمعه اصلاندوز در بخش دیگر از خطبه‌ها با ارائه تحلیلی از تحرکات اشغالگران آمریکایی در سوریه اظهار داشت: آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها نقشه‌های شومی در شرق سوریه دارند که مهم‌ترین آن، قطع‌کردن خط مقاومت میان عراق و سوریه با تصرف حد فاصل پایگاه غیرقانونی التنف در جنوب شرق سوریه و مرز ابوکمال در شرق این کشور است. آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی در همین راستا بارها به کامیون‌های ایرانی حامل تجهیزات پزشکی و درمانی و سوخت و دیگر مایحتاج سوری‌ها با بمب‌افکن و پهپادهای خود حمله کرده‌اند و سعی دارند ابتدا با ناامن‌کردن این مسیر و سپس با قطع‌کردن آن، ارتباط زمینی سوریه و عراق قطع شود.

وی افزود: یکی دیگر از اهداف شوم آمریکا در شرق سوریه حاکم‌کردن کُردهای چند ملیتی از جمله پ.ک.ک، کومله، دموکرات و پژاک در شرق سوریه است. آمریکایی‌ها تلاش دارند تا تروریست‌های پ.ک‌.ک و دیگر گروهای تروریستی کُرد چند ملیتی را که اهل سوریه نیستند بر سرنوشت مردم شرق این کشور حاکم کنند تا از این طریق هم به سرقت منابع نفتی این کشور ادامه دهند و هم جان تروریست‌ها را به‌زعم خود با دورکردن از مرز عراق و ایران نجات دهند.

امام جمعه اصلاندوز تصریح کرد: خواب متجاوزان آمریکایی در شرق سوریه به کابوس تبدیل خواهد شد و سرنوشت بهتری نیز برای مزدوران و تروریست‌های مورد حمایت آمریکا در سوریه همچون داعش متصور نیست و تنها راه برای تروریست‌ها و آمریکایی‌ها در سوریه خروج از این کشور و تحویل آن به مردم و دولت آن است.

جعفرزاده در ادامه تبیین خباثت‌های آمریکایی‌ها به تحلیل نقش این مستکبر در جنگ اوکراین پرداخت و با تأکید بر اینکه آمریکا در پی تداوم جنگ به هرقیمت است گفت: آمریکا به‌عنوان سردمدار غرب و ناتو، حداکثر تلاش خود را برای تداوم گسترش دامنه جنگ اوکراین با هدف تضعیف هرچه بیشتر روسیه و وارد آوردن تلفات انسانی و تجهیزاتی به روس‌ها صورت می‌دهد. تازه‌ترین اقدام واشنگتن در این زمینه ارسال مهمات حاوی اورانیوم ضعیف‌شده به اوکراین است. این اقدام با توجه به بن‌بست کنونی در ضد حملات نیروهای اوکراینی و به امید وارد آوردن ضربات اساسی به نظامیان روسی و عقب‌نشینی آنها از مناطق تصرفی صورت می‌گیرد.

وی افزود: استفاده از مهمات حاوی اورانیوم ضعیف‌شده یکی از مسائل جنجال‌برانگیز است و مخالفان آن از جمله «ائتلاف بین‌المللی منع تسلیحات اورانیومی» اعلام کرده که این نوع سلاح خطرناک بوده و باعث ابتلا به سرطان یا تولد کودکان معلول می‌شود. اورانیوم ضعیف‌شده یکی از محصولات فرعی اورانیوم غنی‌ شده است که استفاده آن در مهمات باعث نفوذ آسان در خودروهای زرهی و انهدام سریع آنها و نیز ایجاد ابری از غبار فلز اورانیوم می‌شود که تاثیران مخربی بر انسان‌ها و دیگر موجودات و نیز محیط زیست دارد.

جعفرزاده عنوان کرد: پس از جنگ دوم خلیج فارس، وزارت کهنه‌سربازان آمریکا اعلام کرد که تعداد زیادی از نیروهای نظامی این کشور که در حمله به عراق حضور داشته‌اند و هم‌چنین فرزندان آنها که بعداً متولد شده‌اند، دچار عوارض ناشناخته‌ای شده‌اند که از آن به‌عنوان «سندروم خلیج فارس» یاد شد. به‌نظر می‌رسد که آمریکا و انگلیس با ارسال این مهمات به اوکراین به‌دنبال تکرار این فاجعه در ابعاد گسترده‌تری هستند که جان و آینده هزاران سرباز و خانواده‌هایشان را به مخاطره خواهد انداخت.

وی در پایان سخنان خود گفت: مقامات روسیه بارها اعلام کرده‌اند که افزایش کمک‌های تسلیحاتی به کی‌یف برابر با افزایش پاسخ‌های مسکو و شدت گرفتن دامنه جنگ خواهد بود، لذا این اقدام آمریکا و انگلیس رسماً دمیدن در آتش جنگی است که تاکنون نیم‌میلیون قربانی با میلیون‌ها آواره برجای گذاشته است. مبتنی بر این حقایق می‌توان گفت؛ سران آمریکا و انگلیس با ارسال بمب‌های آغشته به اورانیوم ضعیف‌شده، مرتکب جنایتی بزرگ علیه نظامیان، غیر نظامیان و محیط زیست شده‌اند، جنایتی که پیش از این نیز در عراق و برخی دیگر نقاط جهان رقم زده‌اند

 

 

انتهای پیام/ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد