سرویس: اقتصادی
کد خبر: 100070
|
12:12 - 1402/06/19
نسخه چاپی

مدیر امور موزه‌های استان اردبیل خبر داد:

فعالیت یک موزه خصوصی در اردبیل

فعالیت یک موزه خصوصی در اردبیل
مدیر امور موزه‌های استان اردبیل گفت: درحال حاضر ۹ موزه در استان اردبیل دایر است که از میان آن‌ها تنها یک موزه خصوصی فعال است.

به گزارش سبلان ما ، به نقل از روابط عمومی مدیر موزه‌های استان اردبیل ملکه گلمغانی‌زاده امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: برای متقاضیان تاسیس موزه‌های خصوصی در استان اردبیل مجوز مجموعه‌داری خصوصی صادر می‌شود تا هم به جمع‌آوری و ساماندهی اشیا تاریخی ترغیب شوند و هم زمینه به نمایش گذاشتن آنها را در بنایی مناسب فراهم شود.

 وی با بیان اینکه  اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بر موزه‌های خصوصی نظارت می‌کند، تصریح کرد: هدف از راه‌اندازی  این موزه‌ها، ساماندهی و به نمایش گذاشتن اشیا، وسایل و اسناد تاریخی موجود نزد مردم است که در برخی خانواده‌ها به صورت نسل به نسل از دوره‌های گذشته برای امروز به یادگار مانده است و ارزش تاریخی دارد.

مدیر موزه‌های استان اردبیل تاکید کرد: اداره کل میراث‌فرهنگی استان اردبیل مرمت رایگان آثار نزد این مجموعه‌داران را نیز انجام می‌دهد تا هر چیزی که به هویت و تاریخ این استان تعلق داشته باشد، برای نسل‌های آینده محفوظ بماند.

وی گفت: خوشبختانه از شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله‌سوار متقاضیانی برای  راه‌اندازی موزه‌های خصوصی اعلام آمادگی کرده‌اند که اداره کل میراث‌فرهنگی استان اردبیل از این قبیل علاقه‌مندان استقبال و حمایت می‌کند.

 

انتهای خبر/ش 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد