سرویس: فرهنگ و هنر
کد خبر: 100072
|
13:40 - 1402/06/19
نسخه چاپی

در همایش رسانه، چالش‌ها و فرصت‌ها مطرح‌شد؛

رسانه‌ها باید حافظ امنیت روانی مردم باشند

رسانه‌ها باید حافظ امنیت روانی مردم باشند
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل گفت: رسانه‌ها حافظ امنیت روانی مردم باشند و روایت‌گری صحیح انجام دهند.

به گزارش سبلان ما ، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل امروز در همایش رسانه، چالش‌ها و فرصت‌ها گفت: رسانه‌ها باید حافظ امنیت روانی مردم باشند و در جنگ نرم و ترکیبی رسانه‌های کشور باید روایت‌گری صحیح انجام دهند.

آفاقی گفت: امیدآفرینی، روایت‌گری صحیح، تبیین واقعیت‌های جامعه و عدم پنهان‌کاری از ضروریات فعلی جامعه ما است.

وی افزود: فضای مجازی رهاشده که باید سر و سامان پیدا کند و اصحاب رسانه نیز موضوعات مرتبط با حوزه فعالیتی خود را به صورت مستمر آموزش ببیند و حتی با قوانین مطبوعات نیز آشنا شوند.

آفاقی تصریح کرد: راه اندازی گشت سایبری، تقویت معاونت فضای مجازی و تشکیل کارگروه آسیب‌شناسی از جمله اقداماتی است که در دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل انجام شده است.

وی از خبرنگاران خواست، امیدآفرینی را در دستور کار خود قرار دهند و مطالبات خود را منصفانه و کارشناسی شده بیان کنند و خبری منتشر نشود که اذهان عمومی را نسبت به نظام و دولت بدبین کند و طبق مقررات و برابر قانون، با خاطیان و متخلفان حوزه رسانه و فضای مجازی برخورد خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل با تبیین عملکرد دادستانی اردبیل طی سه ماه اخیر گفت: راه اندازی گشت سایبری ، تقویت معاونت فضای مجازی در دادستانی، تشکیل کارگاه آسیب‌شناسی و ارتقای کارکرد رسانه‌ها در پیشگیری از وقوع جرم و توسعه و تحکیم روابط با خبرنگاران و اصحاب رسانه از جمله اقدامات دادستانی اردبیل در این مدت بوده است.

امیر رجبی ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل نیز در این همایش گفت: نیاز امروز جامعه رسانه ، گفت و گوی درون خانواده است و با وجود اختلاف نظر طبیعی که می‌تواند در میان اعضا باشد، همگان با عشق به کشور و اهل بیت (ع) برای ارتقا و توسعه میهن اسلامی و استان اردبیل متحد و همدل هستند.

وی ادامه داد: هر چه گفتمان بین اصحاب رسانه بیشتر باشد، حرکت به سوی توسعه و پیشرفت استان بیشتر خواهد شد و در حوزه جنگ نرم نیز، خبرنگاران، پیشگامان این عرصه هستند و با تفرقه افکنی و القا یاس از سوی دشمن، به خوبی مقابله می‌کنند و خبرنگاران ما در این راستا از توانمندی و مهارت کافی برخوردار هستند.

 

انتهای خبر/ش

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد