سرویس: اجتماعی
کد خبر: 100076
|
07:45 - 1402/06/20
نسخه چاپی

فرماندار اردبیل:

سواد رسانه‌ای در مدارس ارائه شود

سواد رسانه‌ای در مدارس ارائه شود
فرماندار اردبیل برگزاری دوره‌های آموزشی سواد رسانه‌ای در مدارس را از اولویت‌های آموزشی در جامعه نام برد و گفت: سرانه فضای آموزشی مدارس در اردبیل پایین‌تر از متوسط کشوری است.

سید محمد اعتماد اعجازی در گفتگو باسبلان ما، به  سیاست‌های دولت در اولویت‌بندی مسائل اشاره کرد و گفت: امروز آموزش‌وپرورش طبق رصدهای صورت‌گرفته توسط کمیته‌ها در اولویت امور استان اردبیل است.

وی از تعیین 22 تکلیف در شورای آموزش‌وپرورش خبر داد و گفت: ترویج سبک زندگی سالم، کاهش آسیب‌های اجتماعی، دوره‌های آموزشی در حوزه سواد رسانه‌ای و حوزه فضای مجازی از جمله دوره‌هایی است در شورای آموزش‌وپرورش برای دانش‌آموزان و والدین پیش‌بینی‌شده است.

فرماندار اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود به فضای فیزیکی آموزش نیز اشاره کرد و گفت: سرانه فضای آموزشی استان اردبیل پایین‌تر از متوسط کشوری است که اگر خیرین مدرسه‌ساز به این مسئله مهم ورود نمی‌کردند وضعیت از این هم بدتر بود.

وی ضمن قدردانی از خیرین مدرسه‌ساز در احداث، مرمت و بازسازی مدارس در سطح استان اردبیل در راستای افزایش سرانه فضای آموزش‌وپرورش اردبیل باید تدابیر ویژه‌های اتخاذ شده تا با مشارکت خیرین شاهد افزایش سرانه فضای آموزشی و بهبود کیفیت خدمات آموزشی به آینده‌سازان شویم.

سید محمد اعتماد اعجازی خواستار راه‌اندازی  سامانه الکترونیکی ثبت‌نام سرویس مدارس شد و گفت:  بلاتکلیفی والدین در این زمینه پذیرفتنی نیست و باید پیش از بازگشایی مدارس در این زمینه تدابیر ویژه‌ای اتخاذ شود.

 

انتهای خبر/ ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد