سرویس: اجتماعی
کد خبر: 100078
|
11:00 - 1402/06/20
نسخه چاپی

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اردبیل خبر داد:

تدریس معلمان خاص در مدارس دولتی

تدریس معلمان خاص در مدارس دولتی
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اردبیل گفت: برخورداری دانش‌آموزان محروم از معلمان مجرب و توانمند حق مسلم این دانش‌آموزان است که امسال این اتفاق خواهد افتاد .

 کلام‌الله صفری مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار  سبلان ما ، با تأکید بر اینکه آمار ثبت‌نام دانش‌آموزان استان اردبیل، بالاتر از میانگین کشوری است، گفت: به‌غیر از دانش‌آموزان کودکستان و بزرگسال، 251 هزار نفر دانش‌آموز در سطح استان داریم که با احتساب این تعداد، 265 هزار نفر خواهند بود .

 وی اضافه کرد: تاکنون 225 هزار دانش‌آموز استان اردبیل در مدارس ثبت‌نام کرده‌اند که این میزان 88 و نیم درصد کل ثبت‌نام‌های استان را شامل می‌شود و از میانگین 86 درصد کشوری، بالاتر است.

 

 ثبت‌نام دانش‌آموزان اردبیلی بالاتر از میانگین کشوری 

 مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اردبیل تصریح کرد: برای ثبت‌نام میان‌پایه‌ها، نیازی به حضور در مدارس نیست و به‌صورت غیرحضوری و از طریق سامانه سیدا انجام می‌شود؛ اما ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی، پایه هفتم دهم به دو شکل حضوری و غیرحضوری انجام شد.

 وی اضافه کرد: میانگین کشوری ثبت‌نام پایه اولی‌ها 81 درصد است که در استان اردبیل این آمار 82 درصد است و 18 درصد باقیمانده نیز دانش‌آموزانی هستند که در انتظار ثبت‌نام هستند و احتمالاً مرحله سنجش را انجام داده‌اند؛ اما در سیدا ثبت نشده‌اند.

 صفری گفت: به جرات می‌گویم 95 درصد دانش‌آموزان پایه اولی استان اردبیل، ثبت‌نام شده‌اند و این آمار نشان می‌دهد که ما مشکل مکان نداریم پس اولیا نگران نباشند و رئیس نواحی، مناطق و اداره کل مکلف‌اند ثبت‌نام را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهند، چراکه که اگر این اتفاق نیفتد در ثبت کتب درسی با مشکل مواجه خواهیم شد.

 

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اردبیل بیان داشت: در پایه هفتم نیز میانگین ثبت‌نام کشوری 87 و سه درصد است که میانگین استانی ما نزدیک 91 درصد است.

 وی افزود: در ثبت‌نام پایه اول متوسطه اول، هم تقریباً رتبه دوازدهم کشوری را داریم؛ ولی این رتبه رضایت‌بخش نیست و مدیران ما زحمت بکشند ثبت‌نام 9 درصد باقیمانده را که در میانشان دانش‌آموزان روستایی و یا عشایری هم وجود دارد، پیگیری و کار ثبت‌نام را انجام دهند.

صفری اضافه کرد: برخی از اولیا تا به امروز ثبت‌نام فرزندشان را انجام نداده‌اند به دنبال مدرسه دیگری هستند، اما بهترین مدرسه نزدیک‌ترین مدرسه است.

 مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اردبیل میانگین کشوری با اشاره به ثبت‌نام پایه دهمی‌ها در این استان گفت: آمار ثبت‌نام کشوری پایه دهم 43 درصد است که این میزان آمار باتوجه‌به زمان دریافت هدایت تحصیلی دانش‌آموزان ثبت‌نام الکترونیکی دور از انتظار نیست؛ اما تا 11 شهریورماه در استان اردبیل میزان ثبت‌نام پایه دهمی‌ها 47 درصد بود که در 13 شهریورماه این آمار به 65 درصد رسیده است.

 وی تصریح کرد: استان اردبیل در ثبت‌نام دانش‌آموزان جزو 10 استان اول است و از اولیا و هم دانش‌آموزان درخواست می‌شود به دنبال مدرسه دیگر نباشند و با مراجعه نزدیک‌ترین مدرسه، کار ثبت‌نام را انجام دهند .

صفری با تأکید بر اینکه تا 16 شهریور می‌بایست ثبت‌نام‎های ما به پایان می‌رسید، بیان داشت: میانگین ثبت‎نام دانش‌آموزان پایه‌های اول، هفتم و دهم کشوری 72 است؛ اما در استان اردبیل این آمار بالاتر از میانگین کشوری و 75 درصد است، اما این رضایت‌بخش نیست.

 

توجه ویژه به مدارس عادی دولتی/ توصیه به ثبت‌نام در نزدیکترین مدرسه 

 وی افزود: باتوجه‌به امکان اختلال در ثبت‌نام الکترونیکی، ثبت‌نام دانش‌آموزان هم از طریق سامانه به‌صورت الکترونیکی (غیرحضوری) و نیز به‌صورت حضوری انجام می‌شد که خوشبختانه اختلالی ایجاد نشد؛ ثبت‌نام الکترونیکی یک فرصت برای اولیا بود تا از منزل کارهای ثبت‌نام را انجام دهند به شرطی که اولیا به این باور برسند و قبول کنند که بهترین مدرسه نزدیک‌ترین مدرسه است.

 

 مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اردبیل چون در سال آتی دولت و آموزش‌وپرورش مصمم‌اند در جهت تحقق عدالت تربیتی و نصیب آموزشی برابر، برنامه‌هایشان را الکترونیکی پیش ببرند تا اولیا در مدرسه دلخواه ثبت‌نام فرزندش را انجام دهند.

 

وی تأکید کرد: دولت سیزدهم با تعدد مدارس مخالف اما این اتفاق افتاده و لاجرم در این شرایط به دنبال این هستیم که برخی مدارس تقویت شوند از جمله توجه ویژه به مدارس دولتی که در منویات اردیبهشت‌ماه رهبری نیز به تأکید شده است.

 صفری گفت: من اطمینان می‌دهم اگر درگذشته همکاران مجرب و توانمند و باتجربه، 24 ساعت موظفی خود را در مدارس می‌گذراندند؛ اما اتفاقات خوبی افتاده و این معلمان در مدارس عادی دولتی حضور خواهند داشت.

 وی اضافه کرد: از سال گذشته حضور معلمان مجرب در مدارس خاص به 18 ساعت تقلیل یافت و امسال تعداد ساعت به 12 ساعت رسیده و 12 ساعت دیگر این همکاران در مدارس دولتی تدریس خواهند بود.
 

 مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اردبیل تصریح کرد: برخورداری دانش‌آموزان محروم از معلمان مجرب و توانمند حق مسلم این دانش‌آموزان است که امسال این اتفاق خواهد افتاد .

 انتهای خبر/ ش

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد