سرویس: اجتماعی
کد خبر: 100088
|
01:20 - 1402/06/21
نسخه چاپی

روایت تحول؛

طرح بزرگ آب‌رسانی به ۴۵۴ روستای محروم در اردبیل

طرح بزرگ آب‌رسانی به ۴۵۴ روستای محروم در اردبیل
طرح آب‌رسانی جهادی به ۴۵۴ روستای محروم استان اردبیل از جمله طرح‌های محرومیت‌زدایی در استان اردبیل است که با همکاری دولت و بسیج سازندگی در حال انجام است.

به گزارش سبلان ما، در قالب طرح محرومیت‌زدایی، آب‌رسانی جهادی به ۴۵۴ روستای محروم استان اردبیل با اعتبار ۴ هزار  و ۷۶۰ میلیارد ریال در دولت سیزدهم آغاز شد و طی ۵۵۰ روز نخست این دولت بیش از ۹ طرح و مجتمع آب‌رسانی در استان به بهره‌برداری رسید.

دولت سیزدهم اقدامات و برنامه های اساسی در زمینه رفع محرومیت روستاهای کشور با کمک مجموعه سپاه و بسیج آغاز کرده و در همین راستا پروژه‌های زیادی در مناطق محروم استان اردبیل در حال انجام است.

قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) و مجموعه سازندگی سپاه استان اردبیل  با تمام توان و در مورد مقرر نسبت به تکمیل پروژه‌های آبرسانی به روستاهای محروم درقالب طرح‌های محرومیت زدایی  اقدامات لازم را انجام داده و به کمک دستگاه های اجرایی تا کنون ۹ طرح و مجتمع آب‌رسانی را به محرله بهره برداری رسانده است.

هم اینک ۳۰ شهر و ۹۹۱ روستای استان اردبیل تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل قرار دارد و ۴۰۱ هزار نفر جمعیت در مناطق روستایی از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره‌مند هستند.

به گزارش سبلان ما اغلب روستاهای استان اردبیل به دلیل تداوم خشکسالی و گرمای بیش از حد هوا، با خشک شدن رودخانه‌ها، چشمه‌ها و چاه‌ها در فصل بهار و تابستان با کمبود منابع آب روبه‌رو می‌شوند.

در فاز اول این طرح بزرگ، آبرسانی به ۹۴ روستای استان اردبیل طی سال ۱۴۰۱ در دستور کار قرار گرفته که در قالب هشت مجتمع آبرسانی بزرگ روستایی در حال اجرا است.

استان اردبیل در مجموع یک هزار و ۸۵۶ روستا و آبادی دارد که نیمی از آنها فاقد شبکه آبرسانی از منبع مطمئن و دائمی هستند.

 

انتهای خبر/ ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد