سرویس: فرهنگ و هنر
کد خبر: 100092
|
09:28 - 1402/06/21
نسخه چاپی

رئیس ادراه فرهنگ و ارشاد مشگین‌شهر خبر داد:

برپایی نمایشگاه خوشنویسی «آیات آسمانی» در مشگین‌شهر

برپایی نمایشگاه خوشنویسی «آیات آسمانی» در مشگین‌شهر
رئیس ادراه فرهنگ و ارشاد مشگین‌شهر از برپایی نمایشگاه خوشنویسی «آیات آسمانی» در این شهرستان خبر داد و گفت: این برنامه فرهنگی و هنری بمناسبت گرامیداشت دهه آخر ماه صفر انجام گرفت.

به گزارش سبلان ما، آئین گشایش نمایشگاه خوشنویسی «آیات آسمانی» به همت موسسه فرهنگی قرآن و عترت باغ رضوان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حمایت معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان اردبیل و با همکاری شهرداری، ستاد نماز جمعه، بسیج هنرمندان، میراث فرهنگی،گردگشگری و مجموعه فرهنگی سایت فرهنگی بقعه شیخ حیدردر محوطه بقعه  تریخی شیخ حیدر مشگین‌شهر با حضور حجت‌الاسلام باوقار امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی و توسعه فرهنگ قرآنی مشگین‌شهر، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بمناسبت گرامیداشت دهه آخر ماه صفر در این شهرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام رضا باوقار امام جمعه شهرستان مشگین‌شهر در آئین گشایش این نمایشگاه در سخنانی ضمن قدردانی از بانیان نمایشگاه و هنرمندان خوشنویسی، این اقدام  فرهنگی و هنری  اولین باری است با این مضمون در شهرستان برگزار می‌شود.

وی این حرکت  را در ترویج معارف قرآنی با استفاده از ظرفیت زبان هنر  وهنرمندان حائز اهمیت دانسته و اظهار کرد: این آثار هم اجر معنوی داشته وهم در دفاع از حرمت قرآن کریم  در شرایط کنونی لازم و ضروری هست.

وی افزود: هتک حرمت قرآن کریم توسط عده‌ای خود فروخته غیر قابل قبول بوده و برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی با آثاری فاخر از هنرمندان و خوشنویسان و نمایش آیات آسمانی قرآن یک اقدام فرهنگی موثر در برابر این هتاکان است.

سعید نوریان، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل نیز در مراسم آیین گشایش  گفت: این نمایشگاه با ۱۵ اثر توسط ۱۲ نفر از خوشنویسان برتر استان اردبیل که برخی از این خوشنویسان در سطح بین المللی مطرح هستند برپا شده است.

وی افزود: برپایی این نمایشگاه یک اقدام فرهنگی در دفاع از حرمت قرآن کریم و محکومیت برخی شیطان صفتان که قصد جسارت به کتاب آسمانی مسلمانان جهان را داشته‌اند بوده و برپایی چنین نمایشگاه‌هایی امری خدا پسندانه است.

حجت‌الاسلام صفری مدیر موسسه فرهنگی قرآن وعترت باغ رضوان با ارائه گزارشی گفت : در این نمایشگاه مجموعه آثار هنری از اساتید برتر خوشنویسی استان اردبیل و شهرستان مشگین‌شهر در جهت پاسخ به هتک حرمت به ساحت مقدس قرآن کریم در چند مدت پیش در کشور سوئد، به نمایش گذاشته شده است.

وی در ادامه گفت: این نمایشگاه بمناسبت گرامیداست دهه آخر ماه صفر  برگزار شده است که از ۲۰ شهریور به مدت سه روز در محوطه تاریخی بقعه شیخ حیدر شهرستان مشگین شهر در معرض دید اهالی وعلاقمندان به حوزه هنری خوشنویسی قرارخواهد گرفت

در پایان مراسم هنری با ارائه گواهی شرکت در نمایشگاه توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اهدا لوح سپاس  از تلاشها و همکاری اساتید خوشنویسی  شرکت کننده  در نمایشگاه آیات آسمانی توسط موسسه فرهنگی قرآن و عترت باغ رضوان تجلیل شد.

 

 

انتهای خبر/ ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد