سرویس: اجتماعی
کد خبر: 100098
|
08:47 - 1402/06/22
نسخه چاپی

هشدار‌های هواشناسی صادر شد؛

اردبیل تا آخر هفته بارانی و مه‎آلود است

اردبیل تا آخر هفته بارانی و مه‎آلود است
اداره کل هواشناسی اردبیل پیش‌بینی کرد: با توجه به سیلابی‌شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و آبگرفتگی معابر عمومی دور از انتظار نیست و تقلیل دید افقی و اختلال در عملیات پروازی فرودگاه‌های استان احتمال می‌رود.

به گزارش سبلان ما ، براساس پیش‌بینی هواشناسی، آسمان استان اردبیل همچنان تا آخر هفته در بیشتر مناطق نیمه ابری تا ابری گاهی توام با مه خواهد بود.


براساس این پیش‌بینی، در بعضی ساعات به‌خصوص در ساعات شبانه و اوایل صبح در مناطقی از استان به ویژه در نیمه شمالی و نوار شرقی و نواحی منتهی به استان گیلان بارش باران با شدت و ضعف پیش بینی می‌شود.


همچنین تا عصر  امروز چهارشنبه ۲۲ شهریور نیز با تشدید ناپایداری‌های جوی و بارش رگباری گاهی توام با تندباد موقتی، رخداد سیلاب موقتی در مناطقی از استان اردبیل دور از انتظار نیست و با تداوم وزش باد خزری گاهی با سرعت تند، هوای خنک تا آخر هفته در سطح استان ماندگار خواهد بود.
 

اداره کل هواشناسی اردبیل پیش‌بینی کرد: با توجه به اینکه سیلابی‌شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و آبگرفتگی معابر عمومی دور از انتظار نخواهد بود و با عنایت به رخداد مه، تقلیل دید افقی و پایین بودن کف ابر اختلال در عملیات پروازی فرودگاه‌های استان احتمال می‌رود؛ لذا به هم استانی‌ها توصیه می‌شود هشدار‌های هواشناسی سطح زرد و نارنجی شماره ۴۶ و ۴۷ اداره کل هواشناسی استان اردبیل را مورد توجه قرار دهند. 
بر این اساس از روز جمعه (۲۴ شهریور) با عبور سامانة فوق الذکر، جو استان نسبتاً پایدار خواهد شد و بر دمای هوا افزوده می‌شود.

منبع: اداره کل هواشناسی اردبیل

انتهای  خبر/ ش

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد