سرویس: حوزه و دانشگاه
کد خبر: 100100
|
09:15 - 1402/06/22
نسخه چاپی

سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل:

617 دانشجو معلم در استان اردبیل جذب می‌شوند

617 دانشجو معلم در استان اردبیل جذب می‌شوند
سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل با بیان اینکه ظرفیت پذیرش دانشجومعلمان از 250 نفر به 617 نفر افزایش یافته است گفت: کار ارزیابی صلاحیت عمومی و اختصاصی داوطلبان پذیرفته شده دانشگاه فرهنگیان آغاز شده است.

حسین محسنی در گفتگو باسبلان ما، از آغاز ثبت‌نام و تکمیل اطلاعات ورودی‌های دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل خبر داد و گفت: ارزیابی صلاحیت عمومی و اختصاصی داوطلبان پذیرفته شده دو برابر ظرفیت دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل در پردیس‌های این دانشگاه آغاز شده است.

وی ضمن قدردانی از زحمات عوامل اجرایی و اساتید مصاحبه‌گر بر اهمیت مصاحبه از داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و گفت: ورودی‌های دانشگاه فرهنگیان در واقع آینده‌سازان کشور هستند چراکه امر تعلیم و تربیت کودکان این سرزمین بالغ بر 30 سال بر عهده این معلمان است بنابراین گزینش، جذب و آموزش دانشجو معلمان از اهمیت بالایی برخوردار است.

محسنی از افزایش رشته‌های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان اردبیل خبر داد و گفت: با تلاش­‌های صورت گرفته تعداد رشته‌های دایر در پردیس برادران و خواهران استان برای سال تحصیلی 1402- 1403 از 4 رشته به 9 رشته افزایش یافته است.

وی گفت: بعد از چندین سال ظرفیت پذیرش دانشجومعلمان جدید از حدود 250 نفر به 617 نفر افزایش یافته است که از نظر درصد رشد، رتبه اول را در میان دانشگاه‌های فرهنگیان کشور به خود اختصاص داده است.

 

 

انتهای خبر/ ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد