سرویس: فرهنگ و هنر
کد خبر: 100110
|
11:33 - 1402/06/24
نسخه چاپی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل:

قرآن مهم‌ترین برنامه تربیتی برای خانواده‌ها است

قرآن مهم‌ترین برنامه تربیتی برای خانواده‌ها است
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل به تبیین سیره نبوی و علوی پرداخت و گفت: قرآن مهم‌ترین برنامه تربیتی برای خانواده‌ها است

حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده در گفتگو باسبلان ما،  به تبیین سیره نبوی و علوی پرداخت و گفت: حضرت رسول اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) الگوی بشریت در تمام ابعاد زندگی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و تربیتی هستند.

وی با بیان اینکه راه نجات بشر از بن‌بست و بحران هویت، تمسک به مکتب ائمه معصومین (ع) است گفت: به‌یقین مولفه‌های تربیتی پیامبر اکرم (ص) بهترین سبک و الگو برای انسان است.

جعفرزاده گفت: امروز همت جبهه استکبار بر این است که پیام آسمانی پیامبر اکرم (ص) را در خفقان نگه داشته و اجازه حرکت به جریانات فرهنگی و دینی ندهد؛ چراکه امروز جریان مکتبی پیاده‌روی اربعین علاوه بر اتحاد مسلمانان جهان و بیداری ملت‌های جهان منافع استکبار را با خطر بالقوه مواجهه ساخته است.

وی افزود: دشمن در جریان مکتبی و الهی پیاده‌روی اربعین حسینی سکوت رسانه‌ای داشته و با ایجاد صداهای پوچ و پیام‌های واهی در تلاش بود تا پیام آسمانی ادامه‌دهندگان مکتب حسینی به گوش عالم هستی نرسد؛ اما این خواب دشمنان تعبیر نخواهد شد.

 جعفرزاده با بیان اینکه مکتب امام حسین تنها برای شیعیان نیست، خاطرنشان کرد: عشق به امام حسین (ع) فارغ از رنگ و نژاد، دین و مذهب، برای تمام بشریت است. امروز در جهان کشورهایی که حتی مسلمان نیستند، از قیام اباعبدالله آموختند که چگونه برابر استکبار باید مبارزه کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه قرآن کتاب هدایت برای دستیابی به تربیت اسلامی است، خاطرنشان کرد: قرآن مهم‌ترین برنامه تربیتی برای خانواده‌ها است؛ بنابراین خانواده نباید تربیت فرزند را صرفاً بر عهده مدرسه بگذارد و باید در امر اخلاق‌مداری و رعایت ارزش‌های دینی و اسلامی همگام با مدرسه پیش رود.

وی به صفات بارز پیامبر اکرم (ص) اشاره کرد و گفت: حضرت پیامبر اکرم (ص) با صفت «خلق عظیم» از سوی خداوند متعال، به‌عنوان راهنمای بشریت انتخاب شد و توانست بااخلاق نیک و گشاده‌رویی همگان حتی دشمنان اسلام را به خود جذب کند و این ثمره تبلیغ پیامبر اکرم (ص) در مدت 23 سال تبلیغ است.

جعفرزاده  از گسترش عقلانیت توحیدی به‌عنوان اولین اقدام فرهنگی و تبلیغی پیامبر (ص) نام برد و گفت: تشکیل تمدن نوین اسلامی و رسیدن به حکمرانی مطلوب ائمه اطهار باید مبتنی بر عقلانیت توحیدی باشد چرا که هر تمدنی برای بقا و استمرار خود نیاز به عقلانیتی دارد که در فرهنگ زیربنایی آن تمدن وجود دارد، لیکن زیر بنای دین مبین اسلام توحید است.

 

انتهای خبر/ ج

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد